Geçit Mahallesi Koku Problemi

Yayınlama: 27.10.2022
41
A+
A-
Ruzgar.com Aklınıza ne eserse!

  Bursa Geçit Mahallesi Koku Problemi Bitmiyor

  Bursa Geçit Mahallesi Koku problemi bitmiyor. Bursa Geçit Mahallesi Bursa’nın güzel yerlerinden biri olmasına rağmen zaman zaman gelen Hamitler çöplüğü ve Nilüfer Deresi koku problemlerinin yanında anlık çöp yakma, kablo yakma, tekrarlayan geridönüşüm alanı yangınlarıyla uğraşmaktadır. Bu yangınlar büyük olanların yanı sıra ufak birkaç tuğla ile kurulabilen düzeneklerde de gerçekleştirilmektedir.

  Geçit Mahallesi Koku Problemi ve Hava Kirliliği
  Geçit Mahallesi Koku Problemi ve Hava Kirliliği

  Geçit Mahallesi gezildiğinde kümesvari bu yapılarda siyah iz görüldüğünde amaç gayet kolay anlaşılabilecektir.

  Bölgede zamanla azalmakla birlikte basit tuğla örümlü fırınlar gözükmekte olup kişisel tahminim buralarda toplanmış elektrik kabloları yakılarak değerli bakır teller üretilmektedir.

  Yakanlara para kazandırmakta olan bu geridönüşüm tekniği son derece ilkel ve barbarca olup biz dahil henüz yeni doğmuş yavrularımızı zehirlemektedir.

  Çevre kirliliği yüzünden her yıl milyonlarca insanın masumca öldüğü dünyada Geçit Mahallesindeki bu durum giderek azalsa da yetkililerin gerekli müdehale ve yaptırımları yapacağından şüphemiz yoktur.

  24 Ekim 2022 Pazartesi günü saat 21:30 da lağım, Metan kokusu gelmiştir.

  Aynı akşam saat 22:00 da etrafa iğrenç kömür ve yanık kokusu yayılmıştır. Hava sıcak olmasına rağmen ben dahil komşularımız kapı ve canlarını kapamış ve içerde rahat nefes almaya çalışmaktadır.

  Zamanla geçen koku yerini kömür veya yanık kokusuna devretmiştir. Havanın hala sıcak olduğunu düşünürsek muhtemelen yine bir yerlerde bir şeyler yakılmaktadır.

  Bu garip kokular gün geçtikse azalsa da hala devam ediyor.

  Bursa Geçit Mahallesindeki anormallikler ve istatistikler kanıtlarıyla birlikte buradan yayınlanmaya devam edecektir.

  25 Ekim 2022 akşamı saat 21’den itibaren kömür kokusuna benzeyen bir koku gelmiştir. İçerik Anlık verilerle birlikte güncellenecektir.

  9 Kasım 2022 Çarşamba

  Sabah 08:00 berbat bir kömür kokusu var.

  Akşam 21:30 kötü bir çöp ve kimyasal kokusu var.

  Her ne yapılıyorsa gece yapılıyor düşüncesindeyiz.

  Bir Yorum Yazın

  Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

  Henüz yorum yapılmamış.