Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Adana Kebap Sadece Adana'da Yenir

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Bazı yemekler vardır, sadece şehrinde yenir. İşte Adana Kebap da onlardan biri. Adanaya geldiğinizde açsanız iki kişi 50 lira gibi bir rakama tıka basa doyar ve kebap yanında ikramlarla karnınızı doyurabilirsiz.
Öncelikle mela olarak tavsiye isteyenler olacaktır. Denk gelirseniz bir tablacıda ayak üstü yiyin. Tablacılar genellikle uzun yıllardır bu işi yapan kişiler el tadı daha farklı olmakta. Mekan olarak ise Asya Kebap, Beyzade olarak 2 mekanı tavsiye edebilirim. Ama bunlar haricinde Hasan Usta, Kaburgacı Yaşar gibi bir çok ünlü mekan da var. Adana da hemen hemen her mekan size öz Adana tadıyla servis yapar.
Mekana oturdunuz ve sipariş verdiniz diyelim. Yemekten önce farklı salata çeşitleri, pişmiş soğan ve biber, fırında mantar, çiğ köfte gibi yiyeceğiniz yemekle doyacağınız kadar ikram gelir. Fırından sıcak çıkmış özel ekmekler kebap öncesi ikramları bitirme ihtimaliniz var ama sakin olun. Asıl ana yemeği tadını alarak yemeniz gerek. Kebabın tadını anlatmak mümkün değil, Adanaya geldiğinizde mutlaka yemeyi unutmayın.
Adana dışında ki kebap yanında gelen pilavı Adana da bulamazsınız. Çünkü öyle bir sunum şekli yok. Salata olarak tek çeşit ve normal bir turşu haricinde ikram yapılmaz. Tat konusuda kötü demeyelim ama has Adana tadını alamazsınız.
Bunun gibi birçok yemek sadece şehrinde yenmesi halinde gerçek tadı veriyor. Tahttan çok aslında sunum herşeyden daha önemli olmakta ve aldığınız lezzeti etkiliyor.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst