Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Adana Portakal Festivali İptal Edildi

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Korona virüsü her geçen gün hayatı ciddi anlamda etkilemeye devam ediyor. Ülkemizde henüz görülmemesine rağmen sayısız önlemler alınırken kaçınılmaz son yaşandı ve 10 Mart günü ilk vakaya rastlandığı açıklandı. İşin açıkçası etrafımızın tamamen sarıldığı bu virüse karşı çok iyi korunmayı başardık. Umut ediyoruz ki rakam 1 kişi olarak kalır ve diğer ülkelerde olduğu gibi hızlı yayılma gerçekleşmez.

Henüz daha vaka olayı yaşanmamışken alınan karar sonucu Adana Portakal Festivali iptali açıklanmıştı. Yaşanan vaka sonrasında da tüm her yerde temizlik alarmı verildi. Uluslararası niteliği taşıyan festival için sayısız birçok kişinin hazırlığı iptal edilmiş oldu. 3 ve 12 Nisan arasında yapılacak olan festival böylelikle resmi olarak Korona nedeniyle iptal edildi.

7 defadır her sene yapılan ve sadece Adana değil birçok ilden ziyaretçi ağırlayan şehir dev katılım rakamlarıyla popüler olmayı başarmıştı. Sadece bir umut erteleme kararı verilip tarihi ileri mi alırlar diyeceğim ama vaka sonrasında bu ihtimal çok düşük görünüyor. Festival de yer alanlar bilir ki her aşırı yoğunlukta ve binlerse insanın aynı alanda günlerce olması şeklinde devam eden festival çok büyük tehlike saçıyor. Bir Adanalı olarak üzülmüş olsam da ülkemizin insanlarının güvenliği için olması gereken bir iptaldi. İnşallah bu seneki iptalin acısını diğer sene korona virüsünden arınmış bir Türkiye ve Dünya olarak fazla fazla çıkarırız.
 

ruzgar 

Yönetim
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
13 Ocak 2020
Mesajlar
168
Tepki puanı
5
Golden Thread
4
Puanları
18
Mevcut virüs salgını 1 kişi üzerinden dünyaya yayılmışken iptalletle neyi kurtarabiliriz neyden kaçabiliriz anlayamıyorum.

Medyanın sürekli felaket kıyamet habetleri pompalaması dışında ciddi bir risk var mı ben anlamadım.

3 ayda 5000 kişi herhangi bir hastalıktan zaten ölüyor.

3 ayda milyonlarca kişi ölür anlarım da pire için yorgan yakmak nedir.

Marketleri tüketenler, stokçular.

Okullar da tatil oldu. E güzel de çocuklar evde durmayacak ki.
Ayrıca özel okulların servislerin parası ne olacak?

Tüm hayat dişli çarklarla birbirine bağlı. Sen çarkları durdurursan virüsten daha tehlikeli bir şeyi tetiklemiş oluyorsun.

Virüs şüphelilerine test yapılmadığını rapor verildiğini duyuyorum. Ateş yükselirse gelin demişler. Bana çok inandırıcı bir salgın gibi gelmedi.

Türkiyede 4000 kişiye test yapılmış. Amerikada test maliyeti 600 ile 1000 dolar arasındaymış.

Hemen sonuç veren bir test de değil. Sıvı doku örneği alıp çoğaltıp virüs rna sı aranıyormuş. Yani zor ve maliyetli bir test.

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst