Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Alan Adı Uzantısı Seçiminde En İyisi Hangisi

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Burada TLD yani Top Level Domain sınıfı devreye giriyor. Onlarca sayısız domain uzantısı bulunuyor. Hatta farklı ülke kodları ile farklı birleşimler sonucu isimler yaratanlar dahi oluyor. Bir dönem .co uzantısı moda haline gelmişti birçok site buna göre projeler dahi yaptı. Mesela .co TLD dediğimiz listede yer almıyor ama doğru planlamayla hedefinizi gerçekleştirmeniz mümkün.

SEO açısından TLD’de yer alan uzantılarsa .com, .net, .gov, .edu içerisinden birini seçerek olabilir. Genel olarak .com alan adı seçilir ancak bu sadece size artı puan kazandırır. Farklı bir uzantıyla başarı yakalamanız mümkün değil diye bir şey yoktur. Belki de aynı kategoride bir rakibinizi farklı uzantıyla geçmeniz mümkün.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst