Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Allah’ın Duanıza Verdiği Cevapları Fark Edin

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Barajın yanında yer alan bir köy sabaha siren sesleriyle uyanır. Barajın kapakları patlamak üzeredir ve kötün tamıyla su altına kalacaktır. Herkes önce dualarını ederek köylerinden uzaklaşmaya başlar. Tüm köylü eşyalarını hızlıca toplayarak gidiş yoluna koyulur. Ancak sadece bir evde ki orta yaşlardaki adam evinden ayrılmaz. O Allah’a dua ettiğini ve kendisini kurtaracağını söyler.

Tüm köylüde dua etmiştir ancak kendi imkanlarıyla köyden ayrılmanın yolunu da tutmuştur. Komşular bir birine yardım ederek bencil davranmada sıkı bir yardımlaşmayla bu selden kurtulmayı başaracaklardı. Son kalan köylüden bir arabayla köyden ayrılmak istemeyen adamın yanına gelir ve arabaya binip birlikte hızlıca uzaklaşması gerektiğini söyler. Ancak cevabı Allah’ın dualarına cevap vereceği ve onu kurtaracağıdır.

Etrafta hiçbir köylü kalmaz ve korkulan son yaşanır kapaklar patlar. Sular hızlıca yükselirken evi sular altında alan adamın yayına bir bot yaşanır. Botla yardıma gelenleri de adam aynı şekilde Allah’a dua ettim ben diyerek kabul etmez.

Kapakların tamamen açılmasıyla ev tamamen su altında kalır ve çatıya çıkmak zorunda kalan adama helikoptere kurtarılmak istenir. Ancak adam gene aynı cevabı vererek yardımı kabul etmez. Sonunda boğularak hayatını kaybeder.

Öldükten sonra Allah’a karşı gelircesine “Ben sana güvendim, neden benim hayatımı kurtarmadın.” Diye söylenir. Kulunun bu tepkisine karşı cevap şudur:

“Tüm köylü bana dua etti ve ben onların birlik içerisinde tüm hayvanlarını, erzaklarını, ailesini kurtaracak şekilde köyden ayrılmaları konusunda onlara birlik yolu sağladım. Dualarıyla selden hiçbir zarar almadan kurtuldular. Sana onlardan sonra araba ile bir komşunu gönderdim sen binmedin, botlu kurtarma ekibinin seni görmesini sağladım sen ona da binmedin, helikopterle kurtarılmanı sağladım ama ona da binmedin. Ben senin duana cevap verdim kulum, kurtulman için çok denemedim ama sen hiç birini kabul etmedin.”

Bazı şeyleri kader diyerek kabul etmeyip kurtuluş olarak karşımıza gelen fırsatları duamıza bir cevap olduğunu fark edip değerlendirmemiz gerektiğini unutmayın.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst