Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

AMD Ekran Kartlarında FPS Ayarlaması Nasıl Yapılır

Ene

Üye
Katılım
23 Ocak 2020
Mesajlar
22
Tepki puanı
1
Golden Thread
0
Puanları
3
Merhaba.

Bu yazımda AMD marka bir ekran kartındaki özel ayarlardan bahsedeceğim. Bu ayarları yaptığınız zaman oyunlarda daha yüksek performans ve yüksek FPS değerleri alacaksınız.

ADIM 1:

Öncelikle hangi ekran kartına sahipseniz en güncel sürücüsünü yükleyerek işe başlamamız gerekir. Hangi ekran kartına sahip olduğunuzu yardımcı programlar sayesinde veya bilgisayarınızdaki "Aygıt Yöneticisi" kısmından öğrenebilirsiniz. Bilgisayar üzerine sağ tıklayarak özellikler kısmını açıyoruz. Daha sonra sol tarafta aygıt yöneticisini açıyoruz. Burada görüntü bağdaştırıcıları kısmında ekran kartınızın modelini görebilirsiniz.Ekran kartının modelini öğrendikten sonra AMD'nin resmi sitesine girerek en güncel sürücüyü indiriyoruz. Daha sonra adımları takip ederek yüklüyoruz ve bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.

ADIM 2:

Bilgisayar açıldıktan sonra masaüstünde herhangi bir yere sağ tıklayınca en üst kısımda "Radeon Ayarları" menüsü gelecektir. Radeon ayarlarına tıklayarak AMD ekran kartı menüsünü açıyoruz.ADIM 3:

Radeon ayarlarını açtıktan sonra üst kısımdaki menüden "Gaming" tıklıyoruz ve global ayarlar panelini açıyoruz.Buradaki ayarlar yukarıdaki resimdeki gibi olmalıdır. Siz kendinize göre değişiklik yapabilirsiniz ama en yüksek FPS değerlerini bu ayarlarda alabilirsiniz.

Örtüşme Önleme Modu: Uygulama ayarlarını kullan.
Örtüşme Önleme Yöntemi: Çoklu örnekleme.
Morfolojik Filtreleme: Kapalı.
Yön Bağımlı Filtreleme Modu: Uygulama ayarlarını kullan.
Doku Filtreleme Kalitesi: Performans. (Bu ekrandaki en önemli ayar budur. Daha yüksek FPS değerleri için burayı kesinlikle performans olarak seçmeniz gerekir.)
Yüzey Biçim Optimizasyonu: Kapalı.
Dikey Yenileme İçin Bekle: Her zaman kapalı.
OpenGL Üçlü Ara Belleğe Alma: Kapalı.
Shader Cache: Kapalı.
Mozaikleşme Modu: Uygulama ayarlarını kullan.
 
Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst