Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Antalya Gezilecek Görülecek Yerler

ruzgar 

Yönetim
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
13 Ocak 2020
Mesajlar
168
Tepki puanı
5
Golden Thread
4
Puanları
18
ANTALYA GEZİLECEK VE GÖRÜLECEK YERLER
Turizm cenneti denilince akla gelen üç ilden biri hatta en başta yer alan güzel ilimiz en çok yabancı turist Antalya ya gelmektedir. cennet tatil yeri olan Antalya dan bahsedelim, sadece deniz, kum, sahil, güneşle kalmayıp tarih kokan, dört mevsim meyve ve sebzeleriyle tarım şehrimizdir ayrıca çok yönlü bir ilimizdir. 4 mevsim gidip tatil yapacağınız bir şehirdir. Antalya da gezilecek ve görülecek yerlere birlikte bir göz atalım bu güzel ilimiz tanıyalım.
İlk önce bir tarihine göz atalım, cumhuriyet ilanından sonra Antalya adını almıştır. Havası, suyu, bol güneşi ile kışları ılık yazları sıcak geçen verimli tarım alanları, her meyve ve sebzenin kolayca ekilmesi ve deniz balıkçığı, sünger avcılığı gibi çok fonksiyonlu olan bir şehir cumhuriyetten sonra göç almaya başlamış ve kalabalık nüfuslu bir şehir olmuştur.
Eski tarihi camileri, murat Paşa Camisi 1500 yıllarda inşa edilmiş ve günümüze kadar dimdik ayakta kalmış, mimari ve görsel güzelliğiyle hayran kalacağınız eşsiz bir yapıdır bu yapıyı görmeden Antalya dan ayrılmayın.
Yivli minare, sultan 1. Alâeddin Keykubad döneminde 1. Alâeddin Keykubad inşa etmiştir. Bu Yivli Minaresinin oldukça önemli özelliği vardır. Dünya üzerinde ki ona benzeyen minarelerden oldukça farklı ve eşiz özelliktedir. Görülmesi gereken tarif kokan bir yapıdır.
Karain mağarası, Türkiye nin en büyük doğal Mağaraların başında gelir denizden 450 km yüksekliktedir bu Mağara Antalya ya 30 km kadar uzaklıktadır. Mutlaka görün eski çağların hemen hemen hepsini yaşamış ve halen kazı çalışmaları devam etmektedir büyüleyici bir mağaradır.
Dünya miras listesine önerilmiştir yakın zaman da umarız listeye alınır hak ettiği yeri alır.
Düden şelalesi, Antalya ya yakın olan bu şelale 7 km uzaklıktadır. Bu şelale dünyanın her yerinden turist ağırlamış ve gelenleri kendisine hayran bırakmış doğa harikasıdır. Bu şelalenin önemi artıran bir mağarada vardır bu mağara şelaleye bağlıdır
Hadrianus Kapısı, M.S 130 yılında inşa edildiği imparator olan Hadrianusun şehre gelmesi onuruna inşa edilmiş bir kapıdır bu kapının özelliği sütunlar dışında tamamen beyaz mermerden inşa edilmiş oyma ve kabartmalarıyla oldukça güzel bir yapıdır.
Eski Antalya evleri, iklime uyum sağlamış evler inşa edilmiş kışları ılık olan yazları da oldukça sıcak olan şehre uygun dizayn edilmiştir. Bu evlerde birkaç gün kalıp doğayla baş başa kalmak harika bir duygu Mutlak bu evleri gezin, görün
Antalya müzesi, Antalya müzesi 1937 yılından sonra Yivli Minaresi cami müze olarak kullanmaya başlandı. Yapılan kazılarda birçok eser bulunup müzeye teslim edildi. 5000 kadar eser bulunmaktadır ve 3000 yakın eserde korunmaktadır. Sergilenmemektedir bunlar.
Termessos Antik Kent, Toros Dağları üzerinde 1050 yükseklikte kurulmuş Pisidya kentidir.
Ulusal park alanı içindedir çeşitli bitki ve hayvan koruma altındadır burada
Antalya tatil köylerini hemen hemen her yerde kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.
Antalya da Mavi Bayrak Ödülü çok sayıda plaj mevcuttur
Antalya plajı, Konya altı Plajı, Lara Plajı, Ulaş Plajı, Damlataş Plajı, Kaputaş Plajı en önemli plajlarıdır.
Yayları, Antalya nın sıcaklığında bunalanlar için yaylar tatil merkezine yakışır şekilde tatilciler için oldukça azla seçenek sunmaktadır. Bezirgân yaylası, Gömbe yaylası, Üçoluk yaylası en önemli yaylarlıdır.
Antalya da ulaşım oldukça tatilcileri için kolaylık sağlamışlardır. Alış veriş merkezleri, lokantalar, gazinolar, eğlence merkezleri bir çok seçenek sunar sizlere. Antalya nın 19 ilçesi vardır bu ilçeler de oldukça önemlidir turizm, tarım, hayvancılık için, Alanya, Akseki, kemer, Kaş, Aksu, Elmalı, Gazipaşa, Manavgat,Kepez, Murat paşa, Serik Kumluca en önemli ilçeleridir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst