Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Apple’ın Ucuz Diye Çıkaracağı Model 5 Bin Lira

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Bugün internet forumları arasında gezerken Apple dar gelirler için telefon çıkarıyor başlığını gördüm. Şu an ikinci el bir Renault Toros fiyatına ancak iPhone alabildiğimizi düşününce başlık dikkatimi çekti ve direkt haberi inceledim. Direkt gördüğüm rakam 399 oldu. Rakam güzel düşük ama sıkıntı şu ki yanında bir dolar işareti var.

Dolar? Hani şu sürekli yükselen ve şu an 6 lirayı geçen dolar. Evet ta kendisi. 399 dolar şu an var olan kurla 2500’e yakın bir rakam. Telefon çıkana kadar yükselen kurla belki bu 3000’e yaklaşacak. Biz bunu 2500 diye kabul edip devam edelim. Şu an bulduğumuz rakam bile bir asgari ücretten fazla. Yurtdışında 399 dolara satılan bir ürün Türkiye’ye girdiğinde +200 dolar gibi rakam çıkıyor. Yani 2500 liralık telefon bize 4 bin civarı belki fazlası olarak karşımıza geliyor. O da rakam 399 değil 499 olsa 5 bini geçecektir. 399 şu an için çıkan bir dedikodu rakamı yani gerçeklik yok. Neyse, yani Apple tarafından çıkarılacak olan ucuz iPhone modeli dahi bizim Türkiye şartlarında iki asgari ücrete eşit.

Fiyat kısmını kenara bırakıp nedir bu telefon ne diye konuşalım. Pazarın yarısından fazlasına sahip olan Apple sözde uygun fiyat ürünüyle kalan pastadan da pay alma peşinde. Bana göre ucuz olmayan sözde ucuz telefonla hayal ettiği gibi bir artış yaşayacaktır. Türkiye koşullarında büyük bir para olsa da yurt dışında yer alan kişiler bu ürünü kaçırmadan yedek telefon mantığıyla bile alabilir.

Telefon modelinin iphone 9 olarak pazarda yer alması bekleniyor. Ancak şaşırtacak olan bir süredir yok olan home tuşunun burada tekrar kullanım için ekleneceği. 4,7’ ekran büyüklüğüyle de standartlara uygun üretilmesi beklenen telefon tasarımıyla ve sunulan bu standartlarla iPhone 8 benzeri olacak gibi.

Sözde ucuz olması beklenen bu telefon için şu an bilinen detaylar bu şekilde olmakta. Ama özelliklerinden ziyada yakın zamanda fiyatıyla alakalı daha birçok haber çıkmaya devam edecektir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst