Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Araçlarda Yakıt Tasarrufu Nasıl Yapılır?

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Yakıt tasarrufu hem sürücülerin bütçeleri açısından hem ülke ekonomisi açısından hem de çevre açısından çok önem taşımaktadır. Sürücülerin yakıt ekonomisini sağlayabilmesi için temel kural bakımlı bir araç kullanmalarıdır.


Araçların periyodik bakımını sağlıklı zamanlarda yaptırmak gerekir. Özellikle bu konuyla ilgili lastik bakımları ve lastik hava basıncı çok önemlidir. Gerektiği zaman klimayı kullanmak ve gereksiz yük taşımamak gerekir. Fren ayarlarının sıkı olmaması ve yakıtı kaliteli kullanmak gerekiyor.


Yakıt tasarrufu sağlayan bir sürücü aynı zamanda aracının daha performanslı çalışmasını da sağlayacaktır.


Bu bakımdan sürücüler bu konuyla ilgili agresif araç kullanmaktan kaçınmalı ve özellikle pedalları yumuşak kullanmalıdırlar. Ani direksiyon hareketleri ve agresif araç kullanmak yakıt tasarrufunu olumsuz yönde etkileyecektir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst