Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Arama Motoru Reklamcılığı

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
İnternet dünyasında genelde amaç satınalma kararıdır. Bir ürün satınalırken ilk gördüğünü alanlar da var, aylarca yıllarca kampanya veya karar bekleyenler de.
Satınalma kararı verirken rasyonel bakanlar da var duygusal bakanlar da.
Aslında her insan özeldir herkese özel davranmak gerekir ama bu mümkün değil. Müşteri kategorileri ve genellemeler yapmak gerekir. Hеr bir grubun farklı bir ilеtişim vе hizmеt ihtiyacı bulunmaktadır.

Arama motoru reklamcılığı her geçen gün geliştirilse de bilgisayarlar hiç bir zaman insanlar kadar yaratıcı olmayacaklar.. Daha zeki olabilirler ama daha yartıcı olamazlar..
Google sıklıkla SEO algoritmasını değiştirmekte. Google bunu yapmak zorunda çünkü artık milyarlarca ürün, milyarlarca web sayfası var. Ama google hata yapıyor ve yapacak, en azından bir süre. Mükemmel bir sistem olamaz çünkü. Paravan siteleri eleyeyim derken gerçek içerik, değerli bilgi, değerli ürün üreten kişileri de es geçmeye başladı.Bunu çok net görüyoruz. Ama o da haklı. Yapay zeka veya komutlu içerik sonrası iş çığırından çıktı..

Eskiden bir içerik girince hemen index alan siteler artık yok....

Daha fazla zaman, daha fazla para ve daha teknik çalışma emek ve sabır gerekiyor.

Bir ürün pazarlarken veya arama motoru reklamcılığı yaparken öncelikle müşteri profilleri üzerinde düşünmelisiniz. Bazıları ürün hakkında çok uzun yazılar, çok uzun değerlendirmeler beklerken bazıları sadece yorumlara bakar. Bazıları Sadece yorumların içten, doğal olup olmadığına bakarken bazıları sadece ortlama ürün puanına bakar.

Sizin göreviniz ortalama almaktır.
Ama kaliteli bir şekilde.

Spam, sahte itici robotun yazığı veya translate ile yazılan yorumları bulup silmek zorundasınız.. Bunu en popüler sitede bile görüyoruz malesef şu an. Tahminimiz yabancı SEO fiemalarıyla çalışmaları ve onların Türkçe bilmemeleri ve google translate kullanmaları.

Bazı müşterilere yeterince teknik açıklama yazmak zorundasınız... Bu çok net.

Ürün satıcıları genelde müşterilerini küçümser. Ürünleri hakkında yeterince detaylı açıklama girmezler. Ama bir çok müşteri detayları bilmek ister. Bazılarıysa yeterince fotoğrafa bakar. Ürün hoşuna giderse alırlar. Eksik fotoğraf varsa bişeyler hissederler. Yeterince iyi değil..

Web dünyası eksidi kadar basit değil.

Artık tüm ortalama müşteri porfillerine uygun arama motoru reklamcılığı hizmeti verebilirsiniz. Bunun için açılır menüler çok uygun.

Kim neyi istiyorsa, kim neyi önemsiyorsa oraya odaklansın.

Ürününüzün, hizmetinizin yeterince fotoğrafını ekleyin, yeterince açıklamasını ekleyin.

Nedir ne değildir.

Sağdan soldan çaprazdan nasıldır? Müşteri yorumları nasıldır? Doğal mıdır çakma mıdır? Kontrol edin.

Müşteriler ilgilendikleri bölümlere sekmeleri açarak, sekmeleri tıklayarak ulaşsınlar.

Evet, herkesi mutlu etmek kolay değil.

Ama başırılı olmak için her kesi mutlu etmek ve emek vermek gerekiyor.

Bunu yapmak zorundayız artık.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst