Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Arkadaşlar Seçtiğin Ailendir

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Arkadaşlık


İnsan sosyal bir varlık olduğu için yalnız yaşayamaz ve çevresindeki kişilerle etkileşim içinde olur. Bu etkileşim içinde kendimize arkadaş ediniriz. Bu arkadaşlar arasında temelleri sağlam atılan arkadaşlıklar uzun yıllar sürer. Bazı insanlar kalabalık bir arkadaş ortamı isterken bazı insanlar da tek bir arkadaşım olsun yeter der. Önemli olan bizi anlayan, hayatımıza alabileceğimiz kişi ya da kişileri bulmaktır. Düşünsenize arkadaşlarınız olmasa hayat ne kadar renksiz olurdu. Çünkü arkadaş olmak birlikte ağlamak birlikte gülmektir, çünkü arkadaş dediğimiz hayatımıza renk katan kişidir.


Savaşlarda insanlar arkadan gelebilecek herhangi bir tehlike ve tehdide karşı arkalarını sağlam bir kayaya ya da dağa dayarlarmış. İşte arkalarını dayadıklarını bu taşa arka taş diyorlarmış. Arkadaş kavramı da buradan ortaya çıkmıştır. Çocukluktan beri bildiğimiz bir kavram olan arkadaşlığın özeti budur aslında. Arkadaş; aramızda bir bağ olan, sevdiğimiz kişidir. Biliriz ki arkadaş dediğimiz arkamızdaki destek, daima yanımızda olan değerdir. Yani dediğimiz gibi arkadaş gözünü arkada bırakmayacak sağlam bir duvardır. Çocukken oyun oynadığımız biridir arkadaş, büyüdükçe birbirimizle paylaşımlarımız artar ve kalben birbirimizin değerlisi oluruz. Uzakta olsa bile biliriz ki yakınızdır arkadaşımızla ve yine biliriz ki güvendiğimiz nadir insanlardır arkadaşlarımız. Arkadaş; bir şey söylemesen de bir bakışınla seni anlayan, seninle aynı değerlere sahip, bir şeyler öğrenebildiğin, ufkunu açan kişidir. Gerçek arkadaş ya da arkadaşlarınızlayken sırtınızın yere gelmeyeceğini hissedersiniz.


Gerçek arkadaş kimdir nasıl olur??


 • Gerçek arkadaş ya da arkadaşlarımız; arkamızdan konuşmaz, eleştirilerini yapıcı bir şekilde direkt bize yöneltir.
 • Hayatımızın her anında bizim destekçimizdir ve bizi yapacağımız şeyler için umutlandırır
 • Yaşantını yargılamaz
 • Sırlarınız başkalarına yaymaz
 • Sizi siz olduğunuz için sever. Yani sizi eksiklikleriniz, zayıf yönleriniz, başarılarınız, yaşam tarzınız ne ise sizi o şekilde kabul eder
 • Sizi küçümsemez
 • Başarılarımızı kıskanmaz
 • Bizi yüz üstü bırakmaz
 • Yeri geldiğinde bizi kötülüklere ve olumsuzluklara karşı korur
 • Aranızdaki iletişim çıkarsızdır
 • Ve gerçek arkadaşlarımızla arkamızdaki iletişim geçici değil daimidir.

Bunların dışında gerçek arkadaş her zaman yanındadır ve seninledir, bilirsin ki aylar sonra görüşsen bile arkadaşlığınızdan hiçbir şey kaybetmesiniz. Empatide arkadaşlıkta çok önemlidir. Gerçek arkadaş kendisini arkadaşının yerine koyar, onu dinler anlamaya çalışır. İşte bu yüzden arkadaşlarımız seçtiğimiz ailemizdir diyoruz.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst