Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Aşırı Şiddetli Adet Sancısı Tehlikeli Mi?

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Kadınların en zor dönemlerinden biri adet zamanıdır. Aslında bakarsanız bası kadınlar bu dönemi çok hafif geçirir ve zorlanmaz. Ancak bazı kadınlar için de tam tersi fazlasıyla şiddetli ve rahatsız edici ilerler.

Adet ağrısının ortaya çıkması kanamanın dışarı atılması sırasında yaşanan kasılmalardan ortaya çıkmaktadır. Bu ağrılar normalden aşırı fazlaysa farklı bir rahatsızlığınız olabilir. Bazı kadınlar için bu ağrılar yataktan çıkarmayacak derecede fazla olmaktadır. Yaşanan adet sancısı bulantı, kabızlık, sık tuvalet gibi daha farklı sorunlara sebep olabilir.

Bu tür aşırı ağrılarda özellikle adet sancıları için verilen ağrı kesiciler bulunmakta. Ağrılarınızı öncelikle bununla dindirmeye çalışın. İlaçlar size etkili oluyorsa korkmanızı gerektiren bir durum yok. Ancak ilaçlara rağmen şiddetli ağrılar devam ediyorsa mutlak doktor kontrolüne ihtiyacınız bulunuyor.

Doğum kontrol haplarının da adet sancısı geçirdiği bilgisi doğru olmaktadır. Bu haplar yumurtlamayı durdurmaktadır. Buna bağlı olarak ağrıya sebep olan etmenleri de engelleyerek sancıyı azaltır.

Bir diğeri de tüm ağrılar içerisinde bulunduğunuz bulanım ya da farklı psikolojik duruma bağlı olabilir. Gerekli kontrollere rağmen çözüm bulunmazsa psikiyatri kontrolü de size yardımcı olabilir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst