Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Ballı Yüz Maskesi Hazırlama ve Faydaları

Oldukça kolay olan bu yöntemi evde bulunan malzemelerle hazırlamak mümkündür. Cilt sıkılaştırmada oldukça etkili olan bal ile yüz maskesi güzel görünmek isteyen herkes yapabilmektedir.


Cilt sıkılaştırıcı maske yapımında kullanılacak malzemeler ise öncelikle bir tatlı kaşığı baldır.


Mümkünse kara kovan balı veya kestane balı kullanılabilir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta ise bala alerjinizin olup olmamasıdır. Eğer alerjiniz varsa kullanılmamalıdır veya daha önce yüzümüze hiç bal sürmediyseniz ilk önce denenmelidir. Maske hazırlama da kullanılacak ikinci malzeme ise bir tatlı kaşığı yoğurt suyudur. Yoğurt suyu önemlidir. Çünkü içerisine gonadotropini aktive edecek amino asitler mevcuttur. Hatta midenizde herhangi bir rahatsızlığınız yoksa yatmadan önce bir kâse yoğurt yemek karın bölgesindeki yağlanmayı engelleyecektir.


Bir sonraki malzeme ise kildir.


Karışımın içerine bir tatlı kaşığı kil yeterli olacaktır. Kil cildin sıkılığını sağlaması için ilave ediliyor. Bu maskenin miktarını arttırabilirsiniz. 2 tatlı kaşığı bal 2 tatlı kaşığı yoğurt suyu ve 2 tatlı kaşığı kil kullanabilirsiniz. Fakat bu orandan şaşmamanız gerekmektedir. Malzemeler karıştırıldığında hafif kıvamlı bir karışım ortaya çıkacaktır. Bu maske yüze uygulanmadan önce yüzümüzün temiz olmasında fayda vardır. Yakın zamanda peeling yapılmadıysa Türk kahvesiyle hafif bir peeling yapabilirsiniz. Zeytinyağına batırdığımız parmaklarımızı Türk kahvesine batırarak bastırmadan yüzünüze sürdükten sonra bu maskeyi uygulamalıyız.


Maskeyi uygularken çenenizden alına doğru uygulamanız daha doğru olacaktır. Ve daha sonra kuruması için beklenmelidir yaklaşık 15 dakika kadar. Daha sonra bol soğuk su ile yıkanmalıdır. Bu maskeyi en fazla haftada bir yatmadan önce uygulanmalıdır.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst