Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Banka çalışma saatleri ne? EFT ne kadar zamanda geçer?

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Banka çalışma saatleri standarttır aslında. Sadece bazı bankalar akşam kapanış saatini yarım saat geç yapmakta. Onun haricinde tüm bankalar için mesai sabah 09.00’da başlıyor ve 12.30’da yemek arası vermekte. Sonrasında tekrar 13.30’da başlanan mesai 17.00’a kadar devam etmekte. Bazı bankalar için kapanış 17.30 olmakta ancak siz 17.00 olarak düşünerek hareket etseniz yararınıza olacaktır.

Bankalar sadece hafta içi açık olmaktadır. Normal EFT’lerde hafta içleri bu mesai saatleri içerisinde gerçekleşmektedir. Cuma günü akşam 18.00’da yaptığınız EFT ancak bir sonraki mesai gününde yani Pazartesi 09.00 sonrası yapılır. Bazı bankalar EFT konusunda farklı özellikler getirmeye başlamış olsa da genel kural şu an için budur. Havale ise her zaman aynı dakika içerisinde diğer hesaba geçer. Bunda bir mesai kavramı yoktur.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst