Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Başarılı ve kaliteli yaşamın sırrı ve 21 maddede başarının anahtarı

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Başarılı ve kaliteli yaşamın sırrı ve 21 maddede başarının anahtarı:

1- İdealleriniz ve yetenekleriniz doğrultusunda kendinize hedefler belirleyin ve belirlediğiniz hedefleri önem derecesine göre sıraya koyun. Böylece hayat denilen bu toplama kampında nelerin değerli olup, nelerin değerli olmadığının farkına varabilirsiniz.
2- Aktivitelerinizi hedeflerinize ulaşabilmek için bir araç olarak kullanın. Belirlediğiniz hedefleri, odak noktası yaparak günlük yaşamınızın etkinliklerini bu doğrultuda, faydalı bir biçimde kullanın.
3- Güne başlarken, kendinize gün sonunda bitmiş olacak bir amaç belirleyin. Ona ulaşmaya çalışın. Hatta açık ve net ulaşın!
4- Doğru zamanlamalar yapın. Bunun için gerekirse bir etkinlik takvimi oluşturun.
5- Yaptığınız, yaşadığınız her şeyi süzgeçten geçirin. Neyi, niçin, neden yaptığınızı ve sonuçlarını düşünün.
6- Kötü alışkanlıklarınızdan bir an evvel kurtulmaya bakın. Hayatınızda size zarar veren ve gereksiz olan ne varsa onu ortadan kaldırın.
7- Haftalık programlar yapın ve bu programlar doğrultusunda ulaştığınız hedeflerin tadını çıkarın.
8- Gereksiz insanları ve gereksiz aktiviteleri günlük planlarınıza dahil etmeyin. Gelişigüzel değil de bilinçli bir şekilde hazırlanmış günlük, haftalık ya da aylık planlar oluşturun.
9- Sabahın ilk saatleri zihnin en verimli olduğu zamanlardır. Verimli olan her şeyi hedefleriniz doğrultusunda kullanın.
10- Başlangıç kadar bitişte önemlidir. Kendinize periyodik sınırlandırmalar oluşturun.
11- Zamandan kazanın. Tüm azminizle ve de yeteneğinizle bir işi bir kerede en doğru biçimde tamamlamaya çalışın. Zamandan tasarruf edin. İkinci bir hamleye meyil vermeyin.
12- Mızmızlanmaktan vazgeçin. Kendinize ters giden şeyler konusunda bahaneler yaratmayın. Çözüm odaklı olun, bir şeyin nedeni yerine sonucu ile ilgilenin.
13- Başarınızda sizin olsun, hatanızda. Kimseyi kendinize ortak etmeyin. Kimseye de ortak olmayın.
14- Günün en güzel ve sükûnet dolu anını işinizi bitirmek için kullanın. Bu konuda stabil hareket edin.
15- Hayatınızda hiçbir şeyi ertelemeyin. Maddi olanağı düzene sokma umudu ile, çocuk yapmayı erteleyen 10 yıllık evli çiftler gibi davranmayın.
16- Ego manyağı olun demiyoruz ama, kendinizi de asla unutmayın. Hayal kurun, kendinizi ödüllendirin, kendinize güvenin.
17- Öğrenin, öğrenmeyi asla ertelemeyin.
18- Hayatınızı iyi analiz edin, o doğrultuda hareket edin.
19- Asla kararsız olmayın. Bir işi bitirmeden diğerine başlamayın. Arkanızda bir yığın yarım iş bırakmak, dönüşü zor olan bir yola girmenize neden olur.
20- Müzik dinleyin, şarkı söyleyin, yürüyüş yapın.
21- Cinsiyetiniz, kilonuz, boyunuz, ten renginiz ne olursa olsun, bu kısa süreli yaşam için önemli bir birey olduğunuzu kendinize her daim hatırlatın.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst