Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Bayan Kemerler

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Bayan Kemerler

Kadınlar, güzelliklerini ortaya çıkarmayı her zaman sevmiştir. Tarih boyunca da böyleydi şimdi de böyle ve dünya döndükçe de böyle devam edecek. Tüm bu çabaların sonunda inanılmaz tasarımlar ortaya çıkıyor.

Küçük aksesuarlar da bu tasarımları tamamlamaktadır. Bu aksesuarlardan biri de kemerlerdir. Kadınların bellerinin inceliğini ve güzelliğini göstermesi açısından önemli bir yere sahiptir. Ancak, yanlış bir kıyafetle kullanılırsa, dünyaca ünlü bir modacının tasarımı dahi olsa o kemer belinizi güzel göstermeyecektir. Aslında çok basit ya kıyafetinize göre kemer ya da kemerinize göre kıyafet seçmelisiniz. Yani nasıl kullanmak gerektiğini iyi bilmelisiniz.

Kemeriniz, belinizi ne çok sıkmalı ne de belinize büyük gelmeli. Üzerinize tam oturan ve kıyafetinizin şeklini asla bozmayan bir kemer kullanmalısınız.

Sade, uzun ve etek kısımları bol bir elbise ile kesinlikle ince kemer kullanmak gerekir. Bu kemer şık olmalı yani çok taşlı, parıltılı kemer sap sade bir elbisenin içinde parlamalı ve şıklığınızı tamamlamalı. Eğer elbiseniz sade değil de desenliyse bunun tersine sade bir kemer kullanmalısınız.

Kısa ve yine etek kısmı kloş bir elbise tercih ettiyseniz kalın ya da ince kemer kullanabilirsiniz. Ama beliniz çok inceyse sakın kalın kemer kullanmayın. Şık durmayacaktır. Bu tip elbiselerde uygun kemer kullanmak belinizin inceliğini ortaya çıkararak görünen bacaklarınızla uyum sağlayacaktır. Vücuda oturan elbiselerde kemer kullanmak uygun olmayacaktır.

Kısa boylular ve kilolu olanlar çok kalın kemer kullanmamalı, çünkü daha kısa ve daha kilolu görüneceklerdir. Onlar için ince kemerler her zaman daha idealdir.

Kullanacağınız kemerler aynı zamanda ayakkabınızla, bilekliklerinizle ya da şapkanızla da uyumlu olmalı. Rugan bir ayakkabınızın üstüne nubuk bir kemer kullanmak şık olmasa gerek. Ya da neon renklerle çok koyu zıt renkleri uyumlayamazsınız. Oysaki, şıklık uyumluluktur.

Salaş kazaklar ve tişörtlerle de ince kemer kullanın. Eğer kazağınız ince triko ise kalın kemer kullanmak daha isabetlidir. Gömleklerinizi kemersiz kullanamıyorsanız kısalığına dikkat edin, çok kısa gömlekler çok ince kemerlerle şık olur. Aksi halde beliniz kalın görünür. Kilonuza ve boyunuza göre kemerin inceliğini, kalınlığını, tokalarının büyüklüğünü, küçüklüğünü iyi seçin. Vücudunuzu iyi tanıyın ve yakışanı giyinin. Yüksek belli, dar olmayan eteklerde de mutlaka kemer kullanın. Bu tip eteklerde ince kemer kullanmak her zaman daha asildir.

Pantolon kemerleri de yine kıyafetinizle olan uyumu yansıtmalıdır. Çok koyu ve sade giyindiğiniz zaman parıltılı kemerler her zaman idealdır. Canlı ve neon renklerde ise belinize dikkat çekmek için sade ve onların bir koyu renklerinde kemerler tercih etmelisiniz. Bu uyumlarda yine ayakkabıya, şapkaya, bilekliğe dikkat etmelisiniz. Spor bir ayakkabı tercih ettiyseniz taşlı kemerler abartılı olacaktır.

Kemer tokalarına da dikkat edin. Abartılı büyüklükte kemer tokaları takabilmek için boyunuz uzun olmalı. Kısa boylularda bu şık durmayacaktır. Küçük taşlı, boncuklu tokalı kemerler ile sade kemerler ise herkes için idealdir. Kışlık kabanlarınızla ve boyu uzun montlarınızla kalın ve büyük tokalı kemerler kullanabilirsiniz.

Kısacası, abartılı kemerler kullanacaksanız başka abartılı bir aksesuar ya da kıyafetle bunu denemeyin. Abartılı kıyafet kullanacaksanız abartılı kemer denemeyin. Kemerin ya da kıyafetin sadeliğini koruyun.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst