Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Bayanlar İçin Evde Ek İş ve Evde Para Kazanma

İş hayatına atılan ve kariyer hedefi olan veya olmayan birçok bayan evlendikten ve özellikle de çocuk olduktan sonra çalışmayı düşünmezler. Bunun nedeni ise zaten üzerlerin de olan ev yükünün bir de iş yükü ile bir araya gelmesinin zorlayıcı şartları. Bunun yerine de evde ek iş yaparak zaten tam gün çalışamadıkları ve günden geriye kalan az bir zamanı değerlendirmenin çaresini ararlar.


Bayanlar Evde Ek İş Yapmalı Mı?


Ekonomik şartlar ve gerek yaşam koşulları bizi bir şekilde ek iş yapmaya zorunlu hale getirmiş durumda. Özellikle ev hanımları bu konuda daha derin araştırmalar yapmaktadır. Eğer siz de ek iş yapmak ve ailenize bütçede katkı sağlamak istiyorsanız bu yazımı okumanızda fayda var. Genellikle Ek iş söz konusu olduğu zaman ev hanımları ve öğrenciler bu konuda bir hayli araştırma yapmaktadırlar. Genellikle kafalarına yatan bir iş bulamazlar. Birçok ev hanımı evde örgü işi yaparak aile bütçesine katkı sağlamayı amaçlamaktadırlar. Lakin yaptıkları ürünleri nerede satacaklarını önceden düşünürler. Sonra yakınlarından biri onlara internet üzerinden satış yapabileceklerini söylerler.


Ev Hanımları Evde Ne Sağlayabilirler


İnternette birçok ortamda görmüş olduğunuz anket doldurarak para kazanma, video izleyerek para kazanma veya tıklama yaparak para kazanma yöntemlerine gözünüz takılmış olabilir. Her ne kadar bu konuda yapılması gereken çok kolay gibi görünse de aslında işin iç yüzünü de başkalarına para kazandırırsınız. Bunun yerine daha kolay gibi görünen internetten para kazanma yollarını değil de daha elle tutulur sizin yaptığınız veya yapabileceğiniz kendi başınıza üstesinden gelebileceğini konularda ilerlemenizi tavsiye ederim. Son yıllarda bilgisayardan para kazanma gibi yöntemlerle insanların ellerinde avuçlarında biriktirmiş oldukları paraları alıp kaybolan birçok insana şahit olmuşuzdur. İşte bu yüzden demek istemiş olduğum konu sadece sizin yapabileceğiniz ve sizin imkanlarımız doğrultusunda para kazanılabilecek yolları denemenizi tavsiye ederim.


Makale yazarak para kazanma


Örnek olarak açıklamak gerekirse bir makalenin ne kadar kazandırır şöyle açıklayabiliriz. Ortalama bir makale 350 kelime ile 1000 kelime arasında değişmektedir.


Bu işi yapanlar 100 kelimesine 2 lira seviyelerinde yazmaktadırlar. Yani 350 kelimelik bir makale 7 lira gibi bir ücret ile yazılmaktadır. Bence kazanılması kolay yeni iş fikirleri arasında yer alabilir. Normal bir kişi 2 parmak klavye kullanıyor olsa dahi Ortalama bir günde 350 ile 700 kelimelik makalelerden minimum 5 tane yazabilir. Yani bu da 35 TL’lik 1 günlük ek kazanç anlamına gelmektedir. Tabii bu sektörden sektöre, araştırmanın ne kadar boyutlu olduğuna zamana göre değişebilir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst