Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Bebeğinize banyoyu sevdirmek için gerekenler

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Eve ilk geldiğinde de yaptıracağınız banyoyu çocuğunuza sevdirmeyi başarmanız gerekli. Bunun için alacağınız bazı ürünler bulunmakta. Bunlar standart olan ürünler. Küvet, kova, tas ve en önemlisi banyo filesi.
Küvetin üzerine gerdirerek takacağınız bu ürün çocuğunuzun su korkusunu doğduğu günden azaltmayı başaracaktır. Çocuğun suya temas etmemesi onun korkusunu azaltıyor. Tabi bu ilk süreçlerde. Bebeğiniz kilo aldıkça file artık yetersiz gelmeye başlayacaktır. Ki zaten o zamana geldiğinizde suyu sevdirmeyi başardıysanız artık suya temas ederek vücudu suyun içinde oynamaktan mutlu olacaktır. Fileden sonra oturak tarzı çocuğunuzun dik durmasını sağlayan farklı bir aparat alabilirsiniz. Ben file sonrası farklı bir ürün almadan devam ettim ve banyo yaptırırken şu an birçok sorunları halletmiş sayılırız.
Bir diğer en önemli durum yıkarken kafasını en sona bırakın. Vücudunu yıkarken masaj yaparak ilerlerseniz ağlama ihtimali çok düşük. Ama tüm banyo boyunca sessiz suyu severek yıkansa da en son kafayı yıkarken ağlama ihtimali çok yüksek. Bu yüzden en son kafayı yıkayıp sonra son kez tüm vücuda gelecek şekilde bir su dökün. Ardından hemen havlusuna sararak kurulayın. Eğer emiyorsa iki üç dakika üzerini bile giydirmeden emmesi onu çok rahatlatır. Ama dikkat işemesin yaramaz. Sonrasında hemen üzerine giydirip tekrar biraz emzirin. Bu şekilde umuyorum ki büyüdükçe suyu sever hale gelecektir. Kışın oda sıcaklığı konusunda dikkat etmeniz gerektiğini söylemeye gerek yok sanırım. Klima ile içeriyi ısıtıyorsanız bile ek bir elektrikli sobayı da yakınında bulundurmanız daha iyi olacaktır. Aşırı sıcaktan da rahatsız olacağını düşünerek soba mesafesini ayarlayın.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst