Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Bebeğinizin Sağlığı İçin Hijyene Dikkat

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Hijyen konusunda basit ama önemli önlemler var. Ancak asıl hijyen çocuğunuz büyüdükçe başlamakta. İlk olarak doğduğu zaman kullanacağı biberon, emzik gibi ürünleri kaynar su da bekletmeniz gerek. Kıyafetlerini doğumdan önce kendi giysileriniz haricinde ayrı olarak yıkamalısınız.
Çocuğunuzun bir dönemi her şeyi ağzına alarak geçmekte. İşte bu süreçte kontrolü ele almanız gerek. Oyuncaklarını çocuğunuza uygun olarak seçmeniz gerek. Küçük parçalı olmamasının yanı sıra kullanılan malzeme kalitesine dikkat edin. Aldıklarınızı gene mümkünse kaynar su da bekletin yada ıslak mendille temizleyin.
Diğer bir konuya akrabalarınızın oğluna yaklaşımını engelleyin. Siz anne baba olarak parmağınızı somurtturmazken etrafınızdakilerin bunu yapmasına izin vermeyin. Öperken ki seviye konusunda uyarın. Her şeyden önce evladımızı sağlığı önceliğinden kaçınmayın. Akrabalarınızın kötü olun demiyorum ama uygun dille uyarı konusunda geri durmayın.
Emekleye başladığı sürede de kendi ev temizliğine çok dikkat etmeniz gerek. Çekyat altına haberiniz olmadan giden en ufak parçayı emin olun çocuğunuz bulmayı başaracaktır. Bu ve bunun gibi daha küçük ama birçok önemli konu bulunmakta.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst