Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Bilinçli Diyet Nasıl Yapılmalı ve İdeal Kilo Kaybı

Diyet toplumun bazı kesimlerinin çok uğraştığı bazı kesimlerin ise yakınından bile geçmediği bir kavramdır. Bu kavramı incelemek yerine bu kavramdaki hataları göz önüne almak daha faydalı olacaktır. Diyet hakkında doğru diye tabir edilip aslında ne kadar yanlış olan kavramlar üzerinde duralım.


Diyet belli dönemlerde yapılmaya çalışan yemekten ve özellikle eğer profesyonel birisine danışılmamışsa; öğün atlama, eksik beslenme vs. gibi şeylerle geçirilen zaman dilimi olarak bilinir.


İlk olarak bu tabuyu yıkmamız lazım. Diyet aç kalma durumu değildir. Diyet vücudun her besine ihtiyacını kontrollü katılmasını sağlayan bir düzendir. Yemekten sürekli kısmak metabolizma hızına etki edebilir ve bu metabolizma sorunları çeşitli sağlık sorunlarına yol açar. Kalp ritim bozuklukları, halsizlik, normalite den uzak bir vücut metabolizması bunlara örnek olarak verilebilir. Diyette önemli olan bir unsurda sporla birlikte yapılmasıdır. Kas kaybını engellemek için diyetin yanında sabah yürüyüşü, jimnastik hareketler bu konuda gerçekten çok faydalı olacaktır.


Şişmanlığın arttığı bu dönemde çeşit çeşit halkın umutlarını sömürmeye yönelik reklamlar, ilaçlar vs. olduğu bir ortamda tabi ki bilinçli diyet yapanları sayısı bilinçsiz yapanları sayısına göre az olması pek şaşırtıcı gelmiyor kulağa. Tek tür diyet tabiî ki de yoktur. Çünkü tek tür insan da yoktur. Daha açık yazmak gerekirse insanların mesleği bu diyet şekillerinde gerçekten çok önemli pay sahibi. Eğer ofiste gün boyu oturuyorsa biri onun için başka , hareketli bir işte çalışan için çok daha başka bir diyet programı uygulanması gerekmektedir.


Kilo verirken tabiki de bazı önemli noktalar var. Her insanın ideal kilo kaybı vardır. Vücudunun belli bir yüzdesinden fazla kilo vermek çok tehlikelidir. İdeal kilo kaybı haftada 1 kilogramdır. Tabi eğer kilo olarak 100+ ise bu 1,5 – 2,0’a kadar çıkabilir. Çünkü yağ miktarı normal insanlara göre gerçekten de çok fazladır.


Belli başlı düzenlere uyarak diyeti yapmak eğer imkan varsa diyet konusunda özel destek almak bilincini topluma yerleştirirsek sağlıklı bir toplum kulağa çok uçuk gelmeyecektir. Herkese tavsiyem eğer ideal kiloda değilseniz sizin için daha doğrusu size özel diyet programlarıyla zayıflayın. Zayıfladığınız zamanki halinizi gördüğünüzde keşke daha önceden yapsaydım bu diyeti diyeceksiniz.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst