Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Bir İnsanın En Verimli Olduğu Yaş Kaç?

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
İnsanların yaşına göre sağlayacağı verim gücü bulunmakta. Şöyle ki bazı dönemler tıkanma noktasına bazı dönemlere kavrama da sorunlar yaşarsınız. İşte bu konuda bilim adamları araştırma gerçekleşti. Ve yapılan çalışmalar göre bir insan verim konusunda en iyi dönemi 23 yaşına denk gelmekte.

Bu konuda tabi ki araştırma bilime dayalı olarak gerçekleştirildi. Bu acı gerçeği kabul etmemiz gerek. İnsanın bir yaştan sonra verimi düşmektedir. Ve bir yaşa kadar ancak bir şeyler öğrenebilmektesiniz. Bir yaşa kadar verimin arttığı ve bir dönemde zirveyi yaşayarak daha fazlasını yapamaz hale geliyorsunuz.

23 yaşında en verimli dönemi yaşarken 69 yaşına kadar bu verim sonrasında tatmin olmayı başaramıyoruz. Sürekli olarak mutluluk konusunda yetersiz hissine kapılmaktayız. 50’li yaşlara doğru bu hissiyat azalmaktadır. Bunun haricinde yapılan birçok araştırma bulunmakta. Mesela yabancı dil konusunda da en verimli dönem 7 ve 8’li yaşlar olmakta. Çocuklarımızı bu dönemde eğitmeye çalışmak oldukça verimli olacaktır. Matematik konusunda da tam aksine en verimli dönem 50’li yaşlar olduğu söylenmekte.

Her ne yaş olursa olsun hala bir şeyler için vakit olduğunu unutmayın. Mesela 18 yaşındaysanız beyin gücü konusunda en zirve dönemlerinizi yaşamaktasınız. Bunu kullanmayı unutmayın. Ve 23 yaş döneminde en verimli sürecinizi yaşarken beyin gücü olarak en yüksek döneminize sahip çıkmanız gerekli.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst