Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Bir Zamanlar Çukurova 55. Yeni Bölümde Neler Oldu ?

biokayseri

Üye
Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
8
Tepki puanı
3
Golden Thread
0
Puanları
3
Bir Zamanlar Çukurova 55. Yeni Bölümde Neler Oldu ?

ATV ekranlarında Perşembe günleri yayınlanan Adana / Çukurova beldesine özgü olan, geçmiş yıllarda yaşanan benzeri hikayeleri senaryoya alarak izleyiciler karşısına çıkarmaktadır. Züleyha, Yılmaz, Demir film isimlerinin başrol bölümünde yer aldığı muhteşem aşk - dram dizisi her geçen gün izlenme sayısını artırmayı başardı.

Fekeli karakterine bürünen Kerem Alışık, şüphesiz dizinin en çok dikkat ve beğeni çeken oyuncularındandır. Hünkar Hanım ile olan sevgi bağlantısı çocukluk yıllarına kadar dayanırken bir gün çıkıp gelerek bu aşkı alevlendirmesi her iki tarafa da ciddi zararlar verecektir. Küçük yaşlarda birbirlerine aşık olan Hünkar Hanım ve Fekeli, aşklarını idame ettiremeyip ikisi de başka biriyle evlendi. Ancak bu ilişki 20.bölümlere gelene kadar kimse tarafından bilinmeyen bir sırdı. Fekeli ile hapishanede tanışan Yılmaz, baba - oğul ilişkilerini güçlendirerek cezaevinden tahliye olduktan sonra güçlerini birleştirerek Yamanlara düşman olmaktadır. Ancak gel gelelim bu düşmanlık Fekeli ile Hünkar Yaman arasındaki aşkın ateşini söndürecek kadar güçlü değildir. Birbirlerine aşırı derecede bağlı olan karakterler ateşi ateşle söndürebilecek bir sevgi bağına sahiptir. Yılmaz ile Züleyha sevgililerini ayıran konağın sahibi hanımefendiyi ilerleyen bölümlerde çok daha zor günler beklemektedir. Neredeyse Çukurova' nın yarısına sahip bir zengin iken memleketin sayılı zenginlerinden Yaman ailesi Çukurova da büyük bir hükümdarlık sürmektedir. Ancak Yılmaz hapishaneye girdikten sonra annesinin Demir ile Züleyha' yı evlendirmek istemesi ve bunu başarması düşmanlığın fitilini ateşlemektedir. İdam mahkumu olan Yılmaz' dan herkes umudunu kesse bile bir tek kişi umudunu kesmiyor. Züleyha. İpe gideceğini bile bile vazgeçmeden, usanmadan, bıkmadan sevdiğini beklemeye koyulsa bile hesaba katmadığı durumlar karşısına çıkmaktadır. Bu yüzden karnındaki bebeği ile birlikte parasız pulsuz olmasından dolayı sığınacak tek yer Yamanların Konağında hizmet etmeye devam etmek idi tek çaresi. Konakta mutfaktan başlayarak kademe kademe yükselen Züleyha, İstanbul ' da gördüğü eğitim ve kültür farkından dolayı diğer çalışanlardan ayırt edilecek farklı sınıf muamelesi görmektedir. İlerisi için bir gün yanlarında çalışarak hizmet verdiği çalışanların başına Hanım olacağını bilmeden amaçsızca yoluna devam etmektedir. Ancak Demir Yaman' ın annesi bu ikiliyi bir araya getirerek Züleyha' nın Yılmaz ' dan vazgeçmeyeceğini bilerek zorla evlendirmeye kalkmaktadır.

Demir Yaman ile zorla evlendirilen Züleyha, Yaman soyadını taşıyarak karnındaki çocuğun doğmasına gün saymaktadır. Erken doğum yapan Züleyha, dünyaya getirdiği erkek evladı Demirden zannedilen ancak Yılmaz'ın çocuğuna Adnan adını koymaktadır. Her şey yolunda gider gibi görünürken hesapta olmayan kişiler devreye girerek her zaman bu insanları rahatsız etmeye devam edecektir. Hünkar Hanım' ın Züleyha' ya 'Senin kaderini ben yazacağım' şeklinde göz dağarcığı vererek tehdit etmesi ölüm aşamasına kadar getirse de bir şekilde bu kaderi kabullenen Züleyha için kötü bulutlar üzerinde dolanmaktadır. Tehlikenin başlayacağının farkına varan Hünkar Hanım Yılmaz ve Fekeli ikilisinin güçlerini birleştirdiğini öğrenince korkuyla karışık bir hayat yaşamaktadır. Dizi içerisinde yer alan baş kahya Gaffur Efendiyi unutmamak gerekir. Adeta diziye renk katan Kahya, bir süre sonra konağındaki patronlarından habersiz gizli iş çevirmeye başlayınca Demir duymasın diye Hatip Ağa' nın emrine gizli bir şekilde geçmektedir. Perşembe günü izleyicileri pür dikkat ekrana kitleyen Bir zamanlar Çukurova dizisi için beklenilenin üzerinde hit reytingi almaktadır.

Bir Zamanlar Çukurova 55.Bölüm 'e kadar Fekeli ve Yılmaz soğukkanlılığını koruyarak düşmanlıklarını sıcak tutmaktadır. 'Uhuletle ve suhuletle' söz kalıbıyla beraber dillere destan ağa babalığıyla Fekeli Kerem Alışık, kent içerisinde yaşayan halk ile içi içe olmasından, en zor anlarında yanlarında olup destek olmasından dolayı Fekeli Ağa lakabını almıştır. Aldığı lakabın hakkını sonuna kadar getirerek tek gayesi, adam akıllı, delikanlı bir hayat yaşayıp çevresindeki insanları koruyup kollamaktır. Yılmaz karakteriyle aynı huya sahip iken ortak noktaları çok yüksektir. Bu yüzden birbirlerini daha sıkı bağlanarak mücadele etmelerinin önemli noktalarından birisi budur. Her bölüm ayrı bir aksiyon ayrı bir heyecan ile geçmeye devam ediyor. İlk sezon gelen olumlu tepkiler sonucunda 2.sezonda yayın hayatına devam eden Bir Zamanlar Çukurova dizisi görünüşe göre 3.sezon içinde hazırlıklar yapmaya başlayacak gibi.

Yılmaz ile Demir Yaman Düşmanlığı Son Bulacak mı ?
960x505-bir-zamanlar-cukurova-47-son-bolum-tamami-kesintisiz-izle-bir-zamanlar-cukurova-48-yen...jpg


Senaryo başladıktan 6-7 bölüm sonunda Züleyha ile zorla evlenen Demir Yaman ile Züleyha' nın eski sevgilisi Yılmaz birbirlerine düşman oluyor. Tabiri caizse eğer mezara kadar bir düşmanlıktır bu. Demir Yaman ile Züleyha' nın evlenmesini hazmedemeyen Yılmaz' ın düşmanlığı cezaevi yıllarından itibaren başlamaktadır. Her koşulda birbirlerini düşünerek büyük tutkuyla bağlı olan Züleyha ve Yılmaz 'ın kötü oyunlara emel olduklarını görmek mümkündür. Bu işin içinden çıkabilecek olan bir kişi dahi yoktur. Film içerisinde geçen konuda bütün herkes aslında akıllı düşünen zeki insanlar ancak fevri hareketlerinden dolayı bazı karakterler dizinin popülerliğini düşürmektedir. Olumsuz puan verecek olduğumuzda bu hususa eksi puan yazdırabiliriz. Bölümlerde iki taraf barışma aşamasına gidiliyor gibi gösterse de kişisel olarak bu meselenin mezara kadar gideceği kanısındayım. Kolay kolay hazmedilecek unutulacak bir mesele değil. Daha önce bir araya gelerek barışmak isteyen ikili taraflar görüşmesinden hep bir problem çıkmıştır. Ortalık iyice kızışarak düşmanlık hat safhaya gelmiştir.

Bir Zamanlar Çukurova 55.Bölüm de Neler Olacak ?
960x565-bir-zamanlar-cukurova-1580844464776.jpg


Behice Hanım, dernek başkanlığını sürpriz bir şekilde kaybettikten sonra yeni dernek başkanını tebrik ederek Hünkar Hanıma sırlarını ortaya dökeceğine dair demeçler vermektedir. Çukurova Kadınlar Kulübü başkanlığına kesin kazanır gözüyle bakan Behice Hanım büyük hayal kırıklığına uğradı. Şermin ve onun en yakın arkadaşı Füsun ile birlikte beraber hareket ederek bu göreve layık olduğunu dile getiren Behice, başkanlık yolunda işini garanti altına almak için gizli mesaj vererek tarafları kendine bağlamaya çalıştı. Ancak gel geleli Çukurova semtinin memleket halkına düşkünlüğünü hesaba katmayı unuttu. Halkın birbirleri arasında seçim yapmak zorunda kaldığında her zaman kendi memleketinden birisini seçmeyi uygun görecek zihniyeti atlamış oldu. En büyük düşmanı Hünkar ise bilinçsiz bir şekilde başkanlık seçimini yöneterek kendisinin adaylıktan çekildiğini başkan olmayacağını toplantı esnasında bireylere bildirdi. Bu krizi fırsat haline çevirmek isteyenlerin hayalleri suya düşmüş oldu. Nasıl intikam alacağı konusunda çaresiz ancak bir o kadarda kin besleyen Behice, Hünkar Hanıma gizli sırlarını ortaya çıkaracak tehdit unsurlu mesaj bırakmaktan geri kalmadı. Yaman ailesinin en büyük sırlarından birisi yeğenleri Ercüment' in öldürülmesi, katilin ortaya çıkmaması, ailenin katilinin peşine düşmemesi iken aslında asıl meselenin bu olmadığını taraflar net olarak bilse de yanılmaya devam etmektedir. Korkuyla beraber hışımla hareket eden Hünkar Hanım soluğu eski sevgilisini Fekeli' nin yanında aldı. Görüşmelerine razı olmayan oğulları bunu duyduğunda küplere binecektir. Behice' nin kastettiği gizli sırrı bambaşka bir olay zannederek Fekeli 'ye gerçek sırrını anlattıktan sonra yardım bekleyeceğini düşünerek en büyük hatayı yapmış oldu. Kendisinin uyanık olduğu kadar İstanbul yüzü görmüş, orada gerekli eğitimleri almış olan Behice sinsi planları sayesinde hükümdarlık sürmeye devam edecektir. Olaydan sonra apar topar hastaneye kaldırılan Fekelinin imdadına yetişen Behice Hanım bir kez daha beğeni kazanarak istediğine ulaşmıştır. Hünkar' ı yerlere göklere sığdıramayan çok önem veren Fekeli artık kalp krizi sonrasında kendine gelerek olayı hatırladıkça kötülenmeye devam etmektedir. Bu yüzden eski sevdasını kalbine gömerek yeni sevdalara yelken açmaya başlayacak olan Fekeli ağa ile Behice hanım arasında olacak gelişmeler şimdiden merak konusu olmuş durumdadır.

Bir Zamanlar Çukurova Yeni Bölüm Fragmanı
7e012f82-ddb2-42ad-85ad-7e405c0ba5db.jpg


Önceki bölüm sonunda Yılmaz ile görüşmek için telefon açan Züleyha, Yılmazın eşi doktor hanıma kocasıyla buluşacağını söyleyerek içine şüphe düşürmüştü. Her geçen gün sevdiğini kıskanarak farklı hale bürünün doktor hanımın psikolojisini düzeltmesi için sağlıklı düşünmesi gerekiyor. Ancak bu sağlıklı düşünceler bulunduğu yerde olması biraz zordur. Çünkü kocasıyla eski sevgilisinin aynı çatı altında kalmasına tahammül bile edemezken Yılmaz' ı kaybetme korkusuyla yaşamak onu farklı bir karaktere sürüklemektedir. Bölüm sonunda Yılmaz' ın arabasında kalan poşeti almak için gider doktor hanım, araç içerisinde küçük çaplı araştırma yaparak züleyha' nın eşarbını düşürdüğünü görür ve bir hışımla soluğu Yamanların Konağında alır. Konağa giderek kocası ve hizmetçilerin yanında Züleyha' yı rezil etmek isteyen doktor hanım, aslında düşündüğünün yanlış olduğunun, bulduğu şeyin suçladığı kişiye ait olmadığını öğrenince duyacağı pişmanlık diğer bölümde karşımıza çıkacağını düşünmekteyim. Şimdiden merakla bekler olduğumuz yeni bölümde aksiyon sahneleri oldukça fazla olacaktır.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst