Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Bitkisel zayıflama yöntemleri

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Bitkisel zayıflama yöntemleri

Günümüzün en önemli problemlerinden biride fazla kilolardır. Birçok insan fazla kilosundan dolayı kendini rahatsız hisseder. Bu durum hem insanların psikolojilerini hem de sağlıklarını etkiler. Fazla kilolardan kurtulmak için birçok yöntem vardır. Önemli olan hem sağlıklı bir yöntem uygulamak hem de düzenli ve kararlı olmaktır.

Bitkisel zayıflama yöntemleri fazla kilolardan kurtulmada en sağlıklı yöntemdir. Düzenli ve bilinçli bir şekilde uygulandığında hem sağlığımızı korumamıza hem de fazla kilolardan kurtulmamıza yardımcı olur. Bu yöntemde bize en çok bitkisel çaylar yardımcı olur. Bitkisel çaylar metabolizmamızı hızlandırır aynı zamanda kendimizi tok hissetmemizi sağlar. Bitkisel çayları kullanırken dikkat etmemiz gereken hususlar vardır. Bitki çaylarını gereğinden fazla içmememiz gerekir bu çaylarda dozaj önemlidir ve doğru şekilde demlememiz gerekir. Gereğinden fazla kullanma ve yanlış hazırlama vücudumuzu zarar verebilir.

Bitkisel zayıflama yöntemleri arasında bize en çok yardımcı olan bitki maydanozdur. Maydanozu direk yiyebilir ve çayını içebilirsiniz. Sindirimimize yardımcı olur. Metabolizmamızı hızlandırır. Vücudumuzda fazla su tutulmasını önler ve fazla suyun atılmasını sağlar. Vitamin yönünden zengin olup vücudumuzun vitamin eksikliğini giderir. Maydanoz çayını hazırlarken taze maydanoz yaprakları kullanılmalıdır. Bir fincan çay için ince kıyılmış iki çay kaşığı maydanoz yaprağı yeterlidir. Kaynatılmış suya kıyılmış maydanoz yapraklarını ekleyerek 5 dakika demlenmesini bekleyin ve sonra süzün. Eğer tadı size kötü geliyorsa demleme süresini daha kısa tutabilir veya içine az miktarda bal ya da limon suyu ekleyebilirsiniz bu tadını güzelleştirecektir. Günde bir fincan, özellikle sabahları maydanoz çayı içmek hem sağlıklı kalmanıza hem de zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

Zayıflamak için kullanılan diğer bir bitki ise kekiktir. Kekik metabolizmamızı hızlandırarak yağ yakmamıza yardımcı olur aynı zamanda bağırsak sorunlarımızı giderir. Bir fincan kekik çayı için bir çay kaşığı taze kekik veya yarım çay kaşığı kuru kekik kullanabilirsiniz. Bir fincan kaynatılmış suya kekikleri ilave ettikten sonra on dakika demlenmesini bekleyin daha sonra süzerek için. Eğer tadı kötü gelirse maydanoz çayında olduğu gibi içine az miktarda bal veya limon suyu katabilirsiniz. Kekik çayı hem zayıflamanıza yardımcı olacak hem de vücudunuzu hastalıklardan koruyacaktır.

Zayıflamamızda kullanılan en önemli bitkilerden biride atkuyruğu bitkisidir. Atkuyruğu idrar söktürücü özelliğe sahiptir aynı zamanda vücuttaki yağ dokularının erimesini sağlar. Zayıflamaya yardımcı olduğu gibi yaraların iyileşmesinde de etkilidir. Fakat fazla kullanılması idrar söktürücü özelliğinden dolayı böbreklere zarar verir bu yüzden gereğinden fazla kullanılmamalıdır. Çayı için bir veya iki çay kaşığı atkuyruğu bitkisi yeterlidir fakat kökleri kullanılmamalıdır. Bir bardak suya bir veya iki çay kaşığı katılarak beş dakika kadar kaynatılır daha sonra on dakika demlenmesi beklenir. Demlenen çay süzülerek içilir.

İştahımızın kapanması, kendimizi tok hissetmemiz için adaçayını kullanabiliriz. Özellikle sabahları düzenli bir şekilde tüketildiğinde gün içerisinde kendimizi tok hissetmemizi sağlar. Aynı zamanda vücuttan zararlı toksinlerin atılmasını sağlar ve beyin fonksiyonlarını geliştirir. Bir fincan çay için iki çay kaşığı kurutulmuş adaçayı yeterlidir. Kaynatılmış suya adaçayını dökerek on dakika kadar demlenmesi beklenir ve ardından süzülerek içilir.

Bu bitki çaylar zayıflamaya en etkili yöntemlerdir. Aynı zamanda günde bir fincan yeşil çay içmek hem sağlıklı kalmaya hem de metabolizmamızı düzenlemeye yardımcı olur. Bitkisel zayıflama yöntemleri hem sağlıklı kalmamızı hem de fazla kilolardan kurtulmamızı sağlar. Yeter ki düzenli, kararlı, dengeli bir şekilde uygulayalım.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst