Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Böbreklere iyi gelen yiyecekler

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Böbreklere iyi gelen yiyecekler


Böbrekler; karında bel omurgalarının iki yanında bulunan ve kanı vücuttan atılacak maddelerin temizlemesi görevini üstlenmektedir. Aynı zamanda kan basıncı, hormon salgılanması ve asit- baz dengesini düzenlenmesine görevlidir. Böbrek sağlınızı korumak için bazı besinlerin tüketimine önem verilmesi gerekir. Böbreklerinizde sorun yaşıyorsanız sizlere birkaç tüketmeniz gerek birkaç yiyeceği önerebiliriz.

PİRİNÇ: İçinde barındırdığı az miktarda potasyum sayesinde vücudunuzun enerjisini tüketebilme şansına sahipsiniz.

YOĞURT: Yoğurt gibi fermente süt ürünleri böbrek sağlığı için oldukça önemlidir. Yoğur yararlı bakteriler içerdiğinden dolayı hem böbreklere hem de bunun gibi birçok hastalığa iyi gelmektedir. İyi bakteriler sayesinde böbreğin bağışıklık kazanmasını sağlar.

KARPUZ: Diüretik özelliğinden dolayı böbreklerdeki kumu temizler ve tuzun çözülmesini sağlamaktadır.

BAL KABAĞI: Pek çok diyet programların başında yerini alan bal kabak böbrekler için oldukça faydalı bir besindir.

MAYDANOZ: Hem böbrek sağlığı için hem de böbrek taşı için oldukça önemli bir yere sahiptir. Böbreklerin hızlı bir şekilde çalışmasını sağlayarak idrar söktürücü özelliğine sahiptir. Vücuttaki toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayarak böbrek taşı oluşumunu önler.

DUTSU MEYVELER: Böğürtlenler, ahududu, yaban mersine ve çilek gibi meyveler antioksidan özelliklerinden dolayı hastalıklara direnç göstererek böbreklerden üre ve ürik asidin atılmasına yardımcı olmaktadır.

YEŞİL SEBZELER: Yeşil sebzeler A vitamini deposu olduğundan dolayı böbrek taşlarına oldukça etkilidir. Ayrıca da kolik rahatsızlıkları hafifletme özelliğine de sahiptir.

KABAK ÇEKİRDEĞİ: Böbrek serbest radikalden korumaktadır. Ayrıca da antioksidan özellikleri mineral ve vitamin açısından zengin bir gıda olduğundan dolayı tüketimine önem verebilirsiniz.

ELMA: Böbrekler için çok önemlidir.

KUŞBURNU: Vücudun hastalıklarla savaşma mekanizmalarını güçlendirir.

BALIK: Çoklu doymamış yağ asidi, protein ve mineral içeren balıklar böbreklerin doğru ve düzgün çalışmalarına yardımcı olur.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst