Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Borsaya yeni başlayanlar için tavsiyeler.

Ene

Üye
Katılım
23 Ocak 2020
Mesajlar
22
Tepki puanı
1
Golden Thread
0
Puanları
3
Merhaba. Bu yazımda borsaya yeni başlayan arkadaşlar için yardımcı olacağını düşündüğüm birkaç ipucu vermek istiyorum.Öncelikle borsaya başlamadan stratejini belirlemek çok önemlidir. Bunu şöyle düşünebiliriz: Nereye gideceğiniz bilmezsen dalgalar arasında boğulursun. Bu yüzden ilk önce bir yatırım miktarı belirlemeliyiz ve bir de kazanç taktiği geliştirmemiz gerekiyor. Tüm dünyada her işte hırs her zaman kaybettiren bir şeydir. Hırs yapmadan sistematik ve strateji doğrultusunda ilerlediğimiz zaman kazanç mutlaka olacaktır.

Öncelikle duygularınızdan arınmış bir şekilde zinde bir kafayla işlem yapmalısınız. Bunu şöyle açıklayabilirim: Örneğin kötü bir gün geçirmiş iseniz veya herhangi bir sebepten dolayı moraliniz bozuk olarak işlem yapmamanızı tavsiye ederim çünkü bu tarz bir günün ardından her nerede olursa olsun işin sonu mutlaka kayıp oluyor. Bu yüzden genellikle yorulmamış bir zamanda daha fazla kafa yorarak işlemlerinizi seçin.İşin psikolojik tarafını geçtikten sonra bir hedef ve kayıp limiti koymadan devam etmemelisiniz. Örnek verelim paranız 1000 TL ise 750'yi bir sınır olarak belirleyelim ve 750 olduğunuz zaman mutlaka ama mutlaka çıkmalısınız. O gün birazını kaybetmiş olabilirsiniz veya o anda kaybınızı geri kazanmak isteyebilirsiniz ama genellikle(%77 olarak) devamında daha büyük kayıplar söz konusu olacaktır.

Üst limit de örneğin 1500 olsun. 1500'e geldikten sonra yine ara vermeniz gerekmektedir. İnsan mantığı sürekli olarak kazanmak ister ancak bu dünyada hiçbir şeyde mümkün değildir. Yani her zaman kazanmanız mümkün değildir. Hedefe ulaştıktan sonra da bunun mutluluğunu yaşayarak bir süre ara vermeniz sizin hayrınıza olur.Tabi bu risk ve psikolojik faktörleri etkileyen birçok etmen olabilir. Çevresel durumlar, genetik faktörler, yaş gibi durumları da ciddiye almanız her zaman sizin faydanıza olur. Bu konuda daha fazla araştırma yapmanız sizi kazanca yaklaştırır.
 
Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst