Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Bronşite iyi gelen yiyecekler

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Bronşite iyi gelen yiyecekler

Bronşit; akciğer enfeksiyonu ile karakterize ve grip veya soğuk algınlığı gibi viral bir enfeksiyonu ile ortaya çıkan hastalıktır. Bronşiti olanların yapmaları gereken en önemli şey, sıvı tüketimlerini ve bu yolla da sekresyon atılmasını kolaylaştırmalarıdır. Bunların yanında bronşite iyi gelen yiyecekleri tüketerek de hastalığınızı iyileştirebilirsiniz. Bu yiyecekler;

SARIMSAK: Sarımsak doğal bir antibiyotik ilaç olduğundan dolayı bakteriyel ve viral enfeksiyonları gidermek için tam da ideal bir besin türümüzdür. Hastalığınız süresince bol miktarda tüketimine özen göstererek vücuda enfeksiyonla mücadelesinde yardımcı olabilirsiniz.

ZENCEFİL: İçinde bulundurduğu iltihap söktürücü özelliğinden dolayı bronşite çok iyi gelmektedir.

MANTAR: Mantarlar vücudun bağışıklık sistemini güçlendirerek viral hücreleri de yok etme gücünü artırır. Mantar içerisinde bulundurduğu mineraller sayesinde doku hasarını en aza indirerek akciğerin iyileşmesine yardımcı olmaktadır.

ZENCEFİL: Zencefil bilindiği gibi ishale, hazımsızlık ve mide ağrıların yanında bronşite son derece iyi gelmektedir. İltihap söktürücü özelliğinden dolayı bronşit tedavisinde ayrı bir yere sahiptir. Ayrıca da 100 gr zencefil, 100 gr zerdaçal ile karıştırılarak bir kilo bala katılıp aç karnına her öğün bir kaşık yiyebilirsiniz.

KARATURP KÖKÜ: Solunum yollarını yatıştırma gibi bir özelliğe sahip olduğundan dolayı gerçekten tam isabetli bir sebzemizdir. Rendelediğiniz karaturp kökün üzerine bir miktar şeker konularak buzdolabında bir süre bekledikten sonra süzgeçten geçirilerek sabah aç karnına ve gece yatmadan önce bir tatlı kaşığı tüketmenizde fayda var.

TURUNÇGİLLER: Portakal, mandalina, greyfurt ve limon gibi C vitamini bol miktarda bulunduğundan dolayı vücudun savunma sistemini takviye eden mucizevi bir besin kaynağımızdır. Turunçgillerin posasıyla yenmesi gerektiğini unutmayınız.

KEKİK: Kekiğin bronşit tedavisinde oldukça etkili olduğu uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır. Kekik bronşit ve bunun gibi birçok solunum enfeksiyona oldukça iyidir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst