Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Bundan 5 Yıl Sonra Hedeflerinize Ulaşacağınızı Düşünüyor Musunuz?

5 Yıl Sonra Hedeflerinize Ulaşacağınıza İnanıyor Musunuz_

  • Evet, 5 yıl sonra hedeflerime ulaşmış olacağım.

    Oy: 2 100.0%
  • Hayır, hedeflerim sadece hayal olarak kalacak.

    Oy: 0 0.0%

  • Kullanılan toplam oy
    2
Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
5 yıl? Sizce hedeflerinize ulaşmak için yeterli bir süre değil mi? Ya da isterseniz bir süre belirtmeyelim. Hedeflerinize ulaşacağınızı düşünüyor musunuz? Kaçımız hedefi var bence asıl önemli olan bu. Bir insan kendisine öncelikle hedef belirlemeli. Hedefi olmayan bir insan amaçsız yaşıyor demektir.

Eğitim hayatınızla alakalı bir hedefiniz olsun, iş hayatınızla alakalı hedefiniz olsun, ailenize sahip çıkma hedefiniz olsun, arkadaşlarınızla hedefleriniz olsun, maddiyat hedefleriniz olsun ya da bir hafta kimsesiz tatil hayalleriniz olsun. Ve sürekli bunlara yenilerini eklemekten kaçınmadan yaşayın.

Ama gerçek hedefler belirleme de kararlı olun ve o hedef için çabalayın. Triplex ev istiyorum diye hedefleyip sadece sabah git akşam gel işle ulaşım sağlamanız imkansız. Her şeyden önce mücadelenizi vermekten kaçınmayın. Tüm teknik detayları bilseniz de vazgeçmemek gerek

Şu an var olan durumunuzla 5 yıl sonra hedeflerinizi gerçekleştirmiş olacağınıza inanıyor musunuz? Eğer hayırsa size engel olan ne? Mesela benim hayallerim evliliğin verdiği bazı sorumluluklarla ertelenmiş durumda. Ancak çabalamaktan ve gayret göstermekten kaçmıyorum.
 

ruzgar 

Yönetim
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
13 Ocak 2020
Mesajlar
168
Tepki puanı
5
Golden Thread
4
Puanları
18
Güzel bir konu, hedeflerine ulaşamayacağını düşünüyorsan ya pes etmişsindir ya da doğru hedef belirlememişsindir. Her geçen gün hayat zorlaşsa da her zaman bir ışık, bir kapı, bir çıkış mutlaka vardır. Bazen durup neleri başardım, neleri başaramadım, nelerim eksik nelerim güçlü diye etrafa ve kendine bakmak gerekiyor.
Tüm bunları yaparken de aileye, eşe, çocuğa yeterli önemi gösterip göstermediğine de bakmak gerek.

Büyük şirketlerde yıllık durum, performans görüşmeleri oluyor. Gerginlikten uzak durarak yapılan görüşmeler çok faydalı oluyor.
Güçlü yanlarını, zayıf yanlarını görüyorsun. Hedefler belirliyorsun. Bu gözden geçirmeler özel yaşamlarda da olabilir.

Atalarımız özellikle kandil gibi özel günlerde bunu yapmamızı önerirler. O yılı gözden geçir, ne günahlar, ne sevaplar işledin, neler yaptın, neler yapmadın.

Hedefler olmadan hayat sıkıcı oluyor. Başarılı olmamız şansa veya kadere bağlı oluyor. Aksine zamanında alınan önlemlerle bir çok kaybın önüne geçilebilir veya bir çok şey kazanılabilir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst