Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Çevirmenlik Yaparak Para Kazanma

Evet, yanlış duymadınız çevirmenlik yaparak para kazanma konusunun detaylarını ve nasıl bir yol çizilerek yakın zamanda ciddi paralar kazanacağımıza değinelim. Ulusal alanda faaliyet gösteren siteler ve firmaların her zaman bir çevirmene ihtiyaçları vardır. Artık çevirmenlik yaparak para kazanmak ve iş bulmak daha kolay olsa gerek. İnternetin nimetlerinden faydalanarak bu işleri bulabilir ve ek kazançlar elde edebilir. Şimdilik ek kazanç olabilir ama tanındıkça referanslarınız arttıkça asıl işiniz bu olabilir.


Çevirmenlik Yaparak Para Kazanma İçin Hangi Dil


En çok şu dil size kazanç sağlayabilir demek mümkün değildir. Eğer ikinci bir yabancı diliniz var ise bunun ne olduğu çok da fazla önemli değil. Dilin farklılığı arz talep olayına istinaden sayısal oranlarda fiyata etki edebilir sadece. Almancanız var ise veya Rusçanız ya da Fransızca bunlar en yaygın olanlardır. Bir de İngilizce var ki bunu söylemeye bile gerek yok. Ürün tanıtımlarında, global olarak proje reklamlarına yada web sitelerine çevirmenlik yapabilmek mümkün.


Çevirmenlik Yapmak İstiyorum Ama İş Yok


Bu bence iş aramayan kişiler tarafından söylenen yaygın bir söz. Şimdi sizlere vereceğim aracı kurumlar sayesinde siz işverenleri değil, işverenler sizi bulacak. Dolayısıyla çevirmenlik arıyorum ama bulamıyorum sözcüğü anlamını yitirecek. Çeviri işi verenlerin olduğu bu platform da kendinize oluşturacağınız profili düzgün ve dikkat çekici olarak dizayn edin. Rakipleriniz var ve bir adım önde olmanız gerekiyor. Aksi takdirde çeviri işi bulma olanağınız azalabilir.


Çeviri işi yaparak para kazanmanın yanı sıra eğer geriye zamanınız kalıyor ise farklı dallarda da kazanç sağlamak için çaba harcayabilirsiniz. Buna bir örnek vermek gerekir ise site açarak para kazanma konusunu okumanızı ve eğer iyi yazabildiğiniz farklı bir yabancı diliniz var ise kalan zamanı bu yönde harcamanızı önermekteyim.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst