Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Çilingir Dükkanı Açarak Para Kazanma ve İş Fikirleri

Anahtarı evde unuttuğumuzda sağdan soldan çilingirin numarasını bulmaya çalışıyoruz. Gelen arkadaşın iki hareket kabiliyetinden sonra açılan kapıya da şaşırıyoruz. Nedir borcumuz dediğimizde bizi karşılayan 100 TL sözüyle de şoke oluyoruz. Düşünsenize bu çilingir sizin kapınızı 10 dakikada açtı ve 100 TL aldı, peki anahtarını evde unutan günde kaç kişi aynı çilingiri çağırır?


Bir Çilingir Günde Kaç Lira Kazanabilir?


Çilingirler için bu değişir. Nerede olduğuna, dükkanının görünüp görünmediğine, eğer işi internet üzerinden yapıyor ise internet reklam bütçesine göre şekillenebilir. Kabataslak bir hesap yapalım o zaman. Büyük şehirlerden bahsederek konuya dahil olalım. Mesela İstanbul, sabah saatlerinde başlayan koşturmalı yaşam tarzından dolayı eminim en çok anahtar unutma vakası İstanbul’da yaşanıyordur. Buna paralel olarak nüfusun da çok olması, iyi bir ekmek kapısı oluyor çilingirler için. Hatta bir ara bende bu işi yapmayı düşünmüştüm ama el becerimin yetersiz kalacağını düşünerek vazgeçmiştim. Diyelim ki İstanbul Bostancı’da bir çilingir dükkanınız var. Tabi çilingir hizmeti için müşterinin nereden çağıracağı ve ne zaman arayacağı belli olmaz. Sağa sola magnet yapıştırdınız bina girişlerine kartınızı yapıştırdınız diyelim. Bunu nasıl yapacağım diye düşünmeyin. Part time çalışan öğrencilerden yardım alabilirsiniz. Bir günde binlerce kişinin gördüğü bir adınız olabilir. Yavaş yavaş günde 10 müşteriye kadar ulaştınız. Şimdi de geçelim hesabımıza.


10 kapı açma bedeli 1000 TL eder. Eğer kapının göbek anahtarını değiştirirseniz bu artı bir kar demektir. Genelde göbek anahtarları 10 TL’den başlar ve 50 TL’ye kadar bulunur. Sizin ortalama kullanacağınız 30 TL’lik kapı göbek anahtarları olacaktır. Bunu değiştirmenin maliyeti de müşteriye 100 TL’ye yansımaktadır. Yani kapıyı kırarak açtıysanız 200 TL alacaksınız demektir. Bunun 30 TL’si malzeme parası olur geriye kalan 170 TL elde ettiğiniz kazançtır. 10 kapının da 5 inin göbeğini kırarak açtığınızı düşünürsek 170*5=850 TL yapar 5 tane de normal şekilde açsanız 500 TL yapar. 850+500=1350 TL. Günlük kazancınız 10 kapıda bu fiyat olur. Sizce de çilingir dükkanı açmak kazançlı bir iş değil mi?
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst