Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Çin Korona Virüsü Testi İçin 2 Milyon Kiti Ücretsiz Mi Gönderdi

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Virüsün önüne geçmek için en iyi çalışma hızlı sonuç ve pozitif çıkması halinde kişi ve etrafında kişileri de hızlı test ederek onları karantinaya almak. Çünkü pozitif kişi veya kişiler etraflarına da bu virüsü oldukça hızlı bir şekilde yayabilir. Bu konuda Çin 10 ile 15 dakika arasında yüzde 95 doğruluğa sahip bir kit hazırladı. 50 bin adet olmak üzere ilk partiyi çok hızlı bir şekilde Türkiye’ye gönderildi. Şu an bilinene göre bu 50 bin adet için herhangi bir ücret alınmadı ve Türkiye’ye teslimat konusunda hükümet ayrı bir öze göstermekte. Sosyal medyada bununla zamanında Çin salgını sırasında aşı gönderen ilk ülke olmamızdan kaynaklı olduğunu yorumluyor. Kitlerin devamı 1 milyon bir parti ve sonrasında tekrar 1 milyon daha gelmesi. Ancak bunlar için ücret ödenecek mi resmi bir açıklama bulunmuyor.

Ülkemizi uzun süre bu virüse karşı korusak da şu an çok hızlı yayılmaya devam ediyor. Bu yüzden erken tanının önemli çok fazla. Bu kitler sağlık bakanlığı tarafından hızlı bir şekilde dağıtılarak Türkiye genelinde kontrollerin artmasını sağlayacak.

Kitlerin ücretsiz olarak gönderilmesi ise Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Refik Saydam Hıfzısıhha akademisinin o zaman Çin de yaşanan kolera salgını için aşı üreterek yardım eden ilk ülke sıfatıyla Çin’e el uzatmasının karşılığı olarak görülmekte. Arşiv de de yer alan belgelere göre resmi olarak Çin’e yardım eden ilk ülke Türkiye olmaktaydı.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst