Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Çocuğu Olmayan Çiftler Hangi Doktora Gitmeli?

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Her çift evlilikten bir süre sonra çocuk sahibi olmak ister. Çocuk evimizin neşesi olmakla birlikte kadın ve erkeğe anne ve babalık olan kutsal görevi de üstlenmektedir. Hal böyle olunca çiftler bir müddet geçtikten sonra hala çocuk sahibi olamıyorsa, mutlaka bir hekime danışmalıdır. Bu süre korunmasız ilişkiden 1 yıl sonra olmalıdır. Ancak bayanlarda bu süre 35 yaşını doldurduktan sonra 6 ay içinde gebelik olmuyorsa doktora gitmelidir.


Çocuğu olmayan çiftler hangi doktora gitmeli? Kadın hangi bölümden erkek hangi bölümden randevu almalı? Üroloji hangi bölüme bakar?


Birçok çift çocuğu olmadığı için bir süre sonra hekime başvuruyor. Çocuk olmasına engel durumlar var ise bunlar araştırılmalı ve gerekli tedavi yapılmalıdır. Bunun içinde bayanlar bir kadın doğum uzmanına, erkeklerin ise infertilite konuşunda uzmanlaşmış ürolog tarafından yapılmalıdır.


Çocuk isteyen çiftlerin psikolojik durumları önemlimi?


Çocuk bekleyen çiftlerde bekleme süreleri kaçıncı gebelik olduğu annenin ve babanın psikolojik ve fiziksel durumu çok önemlidir. Eğer ki çocuk olmuyorsa ve anne tedavi sürecindeyse umudunu yitirmemeli ve günümüz tıbbının ne kadar geliştiğini unutmamalıdır. Yeni gelecek üyeyle kaliteli zaman geçirmek, ona sevgi vermek, onunla düzgün iletişim kurmak amacıyla anne ve babaya büyük görevler düşer bu görevleri de üstlenebilmek için anne ve babanın da iyi bir psikolojiye sahip olması ne yaptığının bilincinde olan bireyler olması gerekir. Çocuk sahibi olma sürecinde anne ve babanın bu dönemde özellikle anne adayını stresten uzak eğer mümkünse doğayla iç içe kendini huzurlu ve güvende hissedebileceği bir ortamda bulunması gerekir. Böylece anne adayı kendini daha rahat hissedecek ve hamileliğini keyifli bir süreçle atlatmış olacaktır. aynı zamanda burada eşlere de çok büyük görevler düşmektedir. Birbirlerine destek olmalı ve eve gelecek yeni üye için hazırlıklara birlikte karar vermeliler.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst