Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Çocuğunuzdan Çok Siz Oyuncak İstiyor Olabilir Misiniz?

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Henüz daha doğmamış olan bebeğiniz için gereğinden fazla hayal kuruyor olabilir misiniz? Oğlum olacağını duyduğumda direkt olarak akülü arabalara bakmaya başlamıştım. Daha doğmamış oğlum için oyuncak serüvenine girmiştim.
Evet hele ki kendi çocukluğunda her istediğine sahip olamayan kişiler istemsizce bir alışveriş çılgınlığına bürünebilir. Hatta normal de her kuruşu hesap eden kişiler bile bu konuda sınırları zorlayabilmekte.
İlk zamanlarda oyuncak dahi almanıza gerek yok, sakin olun. Çıngırak tarzı basit bir yada iki oyuncak fazla bile gelecektir. Oğlunuz artık tutmayı ve kavramaya başardığında bunlarla oynamaya başlayacaktır.
Her şeyi ağzına aldığı bir dönem başlayacak. İşte bu kısımda da dişini kaşıyacak tarzda özel oyuncaklar var. Gene bir veya iki tane bunlardan alabilirsiniz. Çok fazla oyuncak olduğunda bebeğiniz daha mutlu oluyor diye bir şey yok. Bu yüzden birden fazla oyuncak alımı çok yanlış. Zaten bu şekilde bir yada iki alımlar birikerek gereğinden fazla oyuncak sayısına ulaşacaksınız.
Artık ayı doldurduğunda sesli ve farklı oyuncaklar dikkatini çekmeye başlayacaktır. Bu süreçte kontrolü gene sizin yapmanız gerekli. Ona eğitim konusunda yararlı olan oyuncaklar seçin. Mesela ilk doğumundan itibaren kullanması gereken kartlar var. Daha bir aylıkken gerçekten çok dikkatini çeken bir ürün. Renk ayrımı yapamadığı için siyah beyaz şeklinde olan bu görseller bebeğinizin gelişimine yardımcı olmakta. Sonrasında ise sesli ve renkli oyuncak seçiminde gene eğitimine destek olacak türden tercihler gerçekleştirin.
Yani kısaca sakın olun ve gidişatı bebeğinize bırakın. Ona bir oyuncak alırsanız o bir oyuncaklar yetinmeyi öğrenecek ve kişiliği ona göre gelişecektir. Ama siz ona gereğinden fazla alakasız oyuncaklar alırsanız ne gelişimine yardımcı olabilirsiniz nede kişiliğine katkı bulunabilirsiniz.
Küçük parçalı yutabileceği tarzda oyuncakları kesinlikle kullanmamız gerektiğini söylemeye gerek yok sanırım. Bu tarz oyuncak alırsanız mutlaka parçalanabilir kısımlarını sökerek atınız.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst