Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Çocuk Gelişiminde Annelerin Rolü Ne Olmalı ?

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Çocuk Gelişiminde Annelerin Rolü Ne Olmalı ?

Çocuk gelişiminde annenin rolü ne olmalıdır
Bir çocuk dünyaya getirmek kadar o çocuğun büyümesini sağlamak ve o çocuğun iyi bir kişiliğe sahip olmasını sağlamakta bir o kadar zor ve zahmetli bir süreçtir. Bu süreçte en çok bu durumu iyi yöne çevirecek kişi ise annedir. Anne çocuk için çok ama çok önemli bir faktördür. Nasıl ki çocuk ilk üç ay anne sütüne muhtaçsa diğer ömründe de ne kadar büyümüş sayılsa da çocuk için her zaman muhtaç duyulan kişidir anne.
Annelik çok basit bir duygu değildir. Anne olmak büyük bir emek ister. Her kadın anne olabilir ama her kadın annelik yapamaz.
Çocuğun fizyolojik ve psikolojik bağlamda iyi bir Birey olması için anneye çok ihtiyacı vardır. Çocuğun gelişimi bilişsel ve sosyal yönden gelişen bir süreçtir. Bu süreci etkileyen kişidir anne. Anne sevgisi gören bir çocuk kişiliği iyi bir yönde tamamladığı fark edilmektedir. Bu yüzden anneler her zaman çocuklarına karşı sevgilerini hiç eksik tutmamaları gerekmektedir. Çalışan anneler için ise haftanın belli günlerinde çocukla ilgilenmelidir. İlgisiz bir anne çocuk için yeterli bir anne değildir.
Çocuğa disiplini öğreten annelerdir. Bunun için çocuk için iyi ve kötü ayrımı yapılmalıdır. Anneler her zaman çocukların örnek alındıkları kişiler arasında yer aldıklarından onların bazı hal ve hareketlerinde tutarlı davranmaları gerekmektedir.
Çocuğa verilen her türlü bakım çocuğun sosyal ve ya diğer yönden iyi bir gelişim sağlamasına yardımcı olmaktadır.
Çocuğa verilen disiplin anne denetimi altında olduğu sürece çocuk iyi bir birey olacaktır. Anneler çocuklar için çok önemlidirler. Her çocuk annesini örnek aldığı gibi onun gibi de davranmaktadır özellikle kız çocukları bunun için anneler çocukların hayatında önemli rollere sahip kişilerdir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst