Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Çocuklarda Öksürüğün Nedenleri Nedir?

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Birçok anne - baba çocuklarında kuru öksürüklerin olmasından şikâyet ederler. Bunun nedeni genel olarak çocukların kış aylarında geçirdikleri hastalıklarda üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı olan bir durumdur. Esasen çocuklarda yarım saat dan dan fazla süren bu şekil öksürükler mutlaka alerjik ve astım hastalığı yönünden doktor tarafından incelenmelidir.


Çocukların balgamlı öksürüklerine çok sık rastlanıyor.


Eğer bu öksürükler burun akması ya da burun tıkanması ile beraberse bu, sinüzit olması açısından mutlaka incelenmelidir. Eğer çocuğunuz yeni soğuk algınlığını atlatmışsa, bu durumda da bu gibi belirtilerin olması normaldir. Ama bu hal 15 günden fazla sürürse o zaman doktora müracaat etmek de fayda vardır. Çünkü aksi takdirde, bu durumun geniz akıntısı nedeniyle olma riski büyüktür ki, bu da astımı yaradan başlıca hallerden biridir.


Alerjisi olan çocuklar diğer çocuklarla kıyaslamada normalden daha sık üst solunum yolu enfeksiyonu geçirirler. Aynı zamanda bu çocuklar bu enfeksiyonları daha zor atlatırlar. Doktorun yazdığı tedavi ile alerjik nezlenin tedavisinden sonra bu durumun düzeleceği mümkündür.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst