Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Çocuklarda Özgüven Geliştirmenin Yolları

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Çocuklarda Özgüven Geliştirmenin Yolları

Her anne baba çocuğunun sağlıklı bir süre içinde büyümesini ve iyi bir kişiliğe sahip olmasını ister. Bunun içinde her çocukta kesinlikle bulunması gereken bir şey olan özgüven sorundur. Anne babaların sık sorduğu sorular içinde yer alan özgüven oluşturma konusunda her anne baba zorlanır. Bu zorlukla baş etmek için ise biz sizlere çocuklarda özgüven oluşturmanın yolları adlı bu makaleyi hazırladık.
Bu makalede ilk önce sizin yapacağınız adım çocuğunuza sonsuz güvenden geçer. İkinci bir adım ise anne ve baba çocuğunu her zaman diğer çocuklarla kıyaslamamalıdır. Kıyas çocuklarda güvenin yok olmasını sağlayan en büyük etkendir. Bunun içinde anne ve babalar kıyas işleminden uzak durmalıdırlar.
Diğer yollardan birkaç adım ise, çocuğunuzu her durumda sevin. Çocuk anne baba tarafından sevilmekle büyür. Anne ve babasından sevgi gören çocuk her zaman güven konusunda bir adım öndedir.
Çocuk her dediği çok önemli olan bireylerdir. Onları küçük görüp dinleyemezden gelmeyin. O sizin ilginize muhtaçtır. Çocukta özgüven yaratmak için onun her söylediği şeyin bilincinde olun.
Çocuğunuzun özgüven aşamasını iyi bir şekilde tamamlaması için yapacağınız bir diğer adım ise, ona bazı görevlerde bulunun. Bu görevleri ister doğru ister yanlış yerine getirsin siz onu her zaman tebrik edin. Afferim kelimesi her zaman çocuklarda farklı bir mutluluk yaşatan bir kelime olduğunu unutmayın.
Cesaret özgüvenin oluşmasına adına çok önemli olan bir adımdır. Çocuğunuza cesaret adına bir şeylerin yaptırın bu da onun hem cesaret hissinin kazanmasına hem de özgüvenin daha iyi yerine oturmasına yardımcı olacaktır.
Çocuk yaşı itibariyle bir şeylerin farkında olmayabilir. Onun yerine geçin onunla konuşun ki özgüveni yerine daha sağlam yerleşsin.
Her çocuk özeldir. Bu özel çocukların iyi bir kişilik kazanması da siz anne ve babalara düşen bir görevdir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst