Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Country Tarzı Dekorasyon Fikirleri

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Country Tarzı Dekorasyon Fikirleri

Ev dekorasyonuna yapmaya çalışan kişilerin kendilerine uygun arayışlar içinde olmaları gayet normal. Evini yenilemek isteyen, eski ev dekorasyonundan sıkıldıysanız ve klasikleşmiş tarzlarda modellerden ve renklerden hoşlanıyor, konforlu, rahat samimi ve sıcak, toprak ve pastel renklerinin hakim olduğu, yumuşak dokunuşların mobilyalarla döşenmiş bir ortam sizi olduğunuzdan daha keyifli hoşnut ediyorsa muhtemelen stiliniz Country Tarzıdır. Country kelime İngilizce de ülke, taşra olarak kullanılmaktadır. Dekorasyonda kullanılan Country Tarzı koyu renklerden oluşmaz daha çok kır evi anlamına gelir. Kır evi denilince akla ilk gelen Country Tarzı olmalıdır. Country Tarzı yöresel evlerin ve eskiyi anımsatan tarzlarını içinde bulundurmasıdır.

-Salonunuzda yapacağınız koltuk ve sandalye döşemelerinde yastıklarda daha çok pamuk, keten ve yünlü kumaşlar seçilmelidir. Kumaşlar arasında ruhunuza yakışan renk ve desenleri rahatlıkla seçebilirsiniz.

-Mobilya seçiminizde daha açık renkleri seçmeye dikkat ediniz. Doğal ahşaplar ve ceviz en fazla kullanılmaktadır. Seramik ve topraktan yapılmış aksesuarlarda ev dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

-Country Tarzında mobilyalarda el işçiliği daha çok ön planda tutmaya çalışınız. Evinizde renk seçimini yaparken aynı renk paketi üzerinde daha çok yoğunlaşın. Özellikle evinizde ortamınızı daha ferah ve havadar bir ortam yaratmak için duvarlarınızı renklere daha çok boyayınız.

-Evinizde yemek masası bölümünüzü değiştirip Country Tarzında bir hava yaratmak için; oturma yerleri çizgili kumaşla kaplanmış ahşap sandalyeler ve ahşap bir masa, üstünde renkli çiçekli olan bir halı, duvarlarda birkaç bir kaç doğa tabloları ile yemek bölümünüzü farklı bir tarza büründürebilirsiniz.

-Uygun alanlarınızda hasır sepetler, bakır döşemeler, çömlekler, testiler vb. eşyalar kullanabilirsiniz.

-Salonlarınızda, oturma odalarınızda ya da yatak odanız geniş ve ferah ise; taş döşeme, şömine ve bir sehpa üzerine porselenler, desenli tekli koltuklar ve duvarınıza doğa manzaralı tablolar kullanarak farkı bir hava yaratabilirsiniz.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst