Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

cPanel Kurulumu Nasıl Yapılır?

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Gerek güvenlik gerek devamlı güncel kalması ile en çok tercih edilen cPanel kurulumu basittir. Ancak zaman alıyor. Her şeyden önce lisans satın alma işlemini gerçekleştirmeniz gerek. Satın almayı gerçekleştirdikten sonra başlayabiliriz.

Sunucuya erişim sağlayınız. SSH üzerinden bağlantı kurduktan sonra yükleme için “yum update” komutunu başlatın. Bu komut sayesinden var olan sisteminiz güncellenecektir. “yum install wget” yaparak gelecek olan uyarıya “y” diyerek devam edin. Bu işlem sayesinde wget için önlem almış olacaksınız.

Şimdi yüklemeye başlayabiliriz. “wget -N
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol to view URLs content!
” komutunu çalıştın. Yüklenecek dosyaları çağıracaksınız. Bu süreçte artık bir şey yapmanıza gerek yok. “sh latest” ile kurulum başlayacaktır.

Burada dikkat etmeniz gereken kurulum 2 veya 3 saatte sürebilir yarım saat civarı da bitebilir. Yapmanız gereken SSH bağlatışını kesmemeniz ve sürecin tamamlanmasını beklemeniz. Kurulum bitince son olarak “/usr/local/cpanel/cpkeyclt” komutuyla lisansı aktif edebilirsiniz.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst