Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Dağınık topuz modelleri

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Dağınık topuz modelleri

Bir bayanı en şık gösteren saç modellerinden bir tanesidir dağınık topuz. Özellikle düğünlerde tercih edilen modeli uzun, pudra pembesi, straplez bir elbise ile kullanabilirsiniz mesela. Ya da mezuniyetinizde giyeceğiniz mini bir elbise ile. Benim de çok sevdiğim bu modeli evde nasıl yapacağınızı anlatacağım şimdi size.

Şimdi anlatacağım bu topuzu başınızın istediğiniz yerine yapabilirsiniz. Ben yaklaşan bahara uygun bir model olmasını istediğim için yüksekten yapmanızı öneriyorum. Öncelikle yüzün önüne gelen kısmını arkada tutabilmek için hafifçe sprey sıkıyorsunuz. Spreyi sıkarken parmaklarınızı saçların arasına koyun ki saçlar istediğiniz şekli alabilsin. Sprey işlemini tamamladıktan sonra toplama işlemine geçebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken püf noktalardan bir tanesi de saça nasıl hacim kazandıracağınızdır. Saçınıza hacim kazandırmak için saçlarınızı aşağıdan yukarıya doğru tarayarak toplamalısınız ve saçın sadece ense kısmını taramalısınız eğer ön kısımları tararsanız saça dağınık bir görüntü veremeyebilirsiniz. Saçınızın arkasını sıkı tutmak için saçınızı bağlarken başınızı arkaya yatırmanız yeterli olacaktır. Saçlarınızı sıkıca bağladıktan sonra saçı ikiye ayırıp birini diğerinin içinden geçirecek şekilde bol bir düğüm atın. Daha sonra bu düğümü biraz dağıtarak tatlı bir görüntü kazandırın. Düğüm olan saçlarınızı birazcık dağıttıktan sonra hepsini bir araya toplayıp saçın uç kısımlarını dışarıda bırakın. Ardından bir araya topladığınız saçları sabitleyecek şekilde bazı yerlerden tel toka ile sabitleyin. Fakat burada önemli tel tokaları nereye taktığınız değil nasıl taktığınızdır. Tokaları topuza dik bir şekilde takıp ittirerek sıkıştırın. Daha dağınık bir görüntü elde etmek için aralık tokalardan da kullanabilirsiniz. Son olarak saçlarınızın bozulmaması için spreyinizi de sıktıktan sonra artık hazırsınız. Gece sizi bekliyor.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst