Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Daha Güçlü Bağışıklık Sistemine Nasıl Sahip Olunur?

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Hastalıklara için güvenlik duvarımız bağışlık sistemimiz olmakta. Bağışıklık sistemi ne kadar güçlüyse hastalıklardan o kadar fazla korunabilirsiniz. Hal böyle olunca insanlar bağışıklık için her duyduğu bilgiyi çözüm olarak kabul edip farklı tedaviler uygulayabiliyor.

Bağışıklık sadece hastalıklara karşı korunma değiş aynı zaman öğrenme, düşünme, hafıza gibi önemli işlemlerinizde bağışıklığınız güçlüyse daha sağlamdır. Her şeyden önce doğru kontrol için doktorunuza başvurmanız gerekli.

Basit olarak sağlam bir bağışıklık sisteminde olması gerekenleri ele alalım. Hava, su, güneş, uyku ve beslenme. Bir insan bu 5 koşulu doğru şekilde gerçekleştirirse güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olacaktır.

Oksijeni doğru ve temiz şekilde almanız gerekli. Şehir hayatında bu oran az olduğundan mümkün olduğunca oksijeni bol yerleri tercih etmeye çalışın. Bu sağlığınız için gerekli olan en önemli önceliklerinizde biri olmalı. Aynı şekilde uyku da serotonin salgılama için muhakkak ihtiyacımız olanlar arasında geliyor. Uykusuz bir vücut direnci düşük, bağışıklığı az bir insan demektir.

Her ne kadar şu an evde kalmamız gerektiği için güneşe hasret olsak da balkonda en azından günlük güneş ihtiyacınızı almayı unutmayın. Hatta balkonda açık hava da güneş eşliğinde sıkı bir egzersiz bağışıklığınızı güçlendirecektir.

Aşırı stres döneminde vücut tüm gücünü kullanır ve hastalıklara karşı kendini psikolojik olarak korumaya alır. Ama asıl olarak stresli dönemin sona ermesiyle vücudun patlak vererek dirençsiz kalma durumu çok sık görülmektedir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst