Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Dikkat Eksikliği Neden Olur ?

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Dikkat Eksikliği Neden Olur ?

Dikkat eksikliği neden olurDikkat eksikliği oldukça yaygın bir sorundur. Gençlerde olduğu gibi çocuklarda da kendini çok fazla gösterir. Dikkat eksikliği tedavi edilmezse eğer okul ve iş hayatında birçok sorun karşımıza çıkar.
Peki, dikkat eksikliği neden olur. En bilindik sebebi olan anne ve babadan gelen kalıntılardır. Ayrıca küçükken yaşanan beyin travmaları, beyinde yaşanan sorunlardan olan tümör gibi sorunların yanında doğum esnasında yaşanan kazalarda ileriki yaşlarda çocukta dikkat eksikliğin yaşanmasına neden olur.
Peki, dikkat eksikliği sorunun olup olmadığı nasıl anlarız.
İlk başta okul hayatındaki başarısızlıklar, bir işe olduğu kadar odaklanamama durumları dikkat eksikliğinin belirtileri arasında yerini almaktadır.
Sık sık unutma, kağıt işlemleri gibi ödevleri ve ya görevli gerektiği gibi yerine getirmeme durumlar da dikkat eksikliğinin bir diğer belirtileridir.
Düzensiz bir biçimde çalışma alışkanlıkları, gerektiği gibi sosyal olamama gibi durumlar da bir diğer belirtiler olarak ele alınabilir.
Dikkat eksikliği sorunu çok önemli bir sağlık sorunu olmayabilir ama eğer bu sorunla da mücadele edilmese hayatın çekilmez bir hale gelmesine neden olur. Bunun için anne ve babalardan önce öğretmenlere büyük bir görev düşmektedir. Çocuk eğer yukarıda verilen belirtileri gösteriyorsa biran önce bu durumun aşılması gerekir. Böylece çocuğun ileri yaşamını daha iyi adapte olmasıyla birlikte daha sağlıklı ve başarılı bir yaşam sürebilir.
Tedavi yöntemi çok basittir. Çok ileri bir seviyeye gelmemiş olan kişiler için verilen bazı görevleri yerine getirme, sosyal hayata karışma, iş hayatında bazı yükümlülükleri daha dikkatli biçimde yapması halinde dikkat eksikliği sorunu ile başa çıkılmış olurusunuz. Fakat çok büyük bir seviyede ise bu sorun anacak bir psikiyatri yardımı ile atlatılır.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst