Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Dükan Diyeti Hakkında Bazı Bilgiler

Genel sanının aksine yüksek miktarda protein içeren bir beslenme tarzıyla kilo vermek de mümkündür. Özellikle fazla kilolu insanlar bu yolu tercih etmelidir; fakat bu durumun ilerde ciddi sağlık sorunları doğurma tehlikesinin olabileceği de akıldan çıkarılmamalıdır.


Fransız Doktor, Pierre Dükan, 12`den fazla dile çevrilen kitabında anlatıyor dükan diyetini.


Protein yüklü bir beslenme şeklinde devam eden diyet, kişinin hemen kilo kaybı yaşamasını sağlarken, daha fazla da su tüketimine de yardım eder. Bu yöntemi seçenler şunu unutmamalıdır; dükan diyeti uzun sürede garantili değildir asla, çünkü meyve sebze tüketimi bu diyette yoktur. Bu yüzden kabızlık yaşanması olağandır.


Bir kere bu diyet, Türk halkının beslenme alışkanlığına ters düşüyor.


Biz milletçe, en sıkı diyeti uygularken bile her öğünü, her günü farklı besinlerden oluştururuz. Bir öğün elma yersek bir sonrakine kuru üzüm veya salata, başka bir öğünde de yoğurt yeriz. Bir gün balık yenirse, ertesi gün tahıllı yiyecekler tercih edilir. Bu çelişkiyi ünlü Türk Doktoru Mehmet Öz de belirtmiştir.


Buradan bazı diyetisyenlere seslenmekte fayda var. Fransızlar bu metot ile dikişi tutturmuş olabilirler; fakat biz Türkler bu metoda alışamayabiliriz. Lütfen hastalarınıza bunu önermekten vazgeçin, sevgili Türk hekimleri. Bizim insanımızın anlayışıyla çelişen yöntem ve metotları beyinlerimize empoze etmeye daha ne kadar devam edeceksiniz? Bir toplumun karakteriyle oynayınca elinize ne geçiyor, bunu merak ediyorum. Fransızlar yanılıyor olamaz mı? Onların yaptığı mutlaka doğrudur şeklindeki yaklaşımlara, insanlar artık kanmıyorlar.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst