Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Elektrikli Araçlar İçin Şarj İstasyonu Kurulumları Başladı

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Elektrikli araçlara her geçen gün ilgi artarken yerli araba TOGG sonrasında artık sıkı bir çalışma yapmanız vakti gelmişti. TOGG’un piyasaya çıkarılacağı zaman şarj istasyonu sorununun Türkiye’de olmaması gerekli. Bunla alakalı Zorlu Holding gerekli görüşmeleri yaptı ve şu an yer alan bilgilere göre Türkiye Petrolleri ile anlaşma gerçekleşmiş görülmekte.

Anlaşmaya göre istasyonların kurulması başlandı. İstanbul da birçok ilçede yer alan Türkiye Petrolleri istasyonlarında şarj istasyonları da kurulacak. Şu an da 3 farklı istasyonda yapılan kurulumun yakın zaman da sayı olarak 10’a çıkarılması için uğraşılmakta. Bu sayıyı artırmak amaçlı kurulan Zorlu Energy Solutions gerekli çalışmaları artırmak içinde görüşmeleri sürdürüyor.

Türkiye geleninde var olan istasyon sayısı şu an 160 olmakta. 38 şehre dağılan bu istasyon sayısının daha artırılması hedefi bulunmakta. Türkiye Petrolleri ise şu an Türkiye geleninde 17 istasyonda şarj istasyonu kurmuş bulunuyor. Onlarında TOGG satışa çıkmadan bu sayıyı ciddi bir rakama ulaştırarak hemen hemen her istasyonda şarj ünitesi bulundurma hedefi bulunmakta. Çünkü yerli araba için sayısız birçok kişi şimdiden sıra almış bulunuyor.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst