Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Emziren Annelere Hayat Kurtaran Ürünler

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Bebek için en önemli ilk şey anne sütüdür. Bazı durumlar sonucu anne sütü gelmiyor ve bebek hazır mama yemek zorunda kalabiliyor. Bu tür durumda üzülmeyip bebeğinizin sağlığı için doğru beslenme adına gerekli takibi gerçekleştirmeniz sağlıklı sonuçlar almanız için yeterli olacaktır. Ancak sütünüz geliyorsa kesinlikle ama kesinlikle ilk 6 ay boyunca anne sütü haricinde beslenme gerçekleştirmemeniz gerek.

Bazı anneler sütünün yetersiz geldiğini düşünerek harici beslenme tercih ediyor. İlk zamanlarda her iki saatte bir bebek uzun süre emmektedir. Bu doymamakla alakalı değil tam aksine bebeğinizin daha iyi beslenmesi için mutlak olması gereken durum. İsterseniz sütünüz gelip gelmediğiniz kontrol edebilir hatta doktorunuzdan yardım alabilirsiniz.

Emzirme sırasında kullanacağınız bazı ürünler hayat kurtarıcı niteliktedir. Süt akmalarına karşı mutlaka ama mutlaka ped almanız gerek. Göğüs pedi olarak geçen bu ürün memeden gelen aşırı sütün ıslaklığını dışarı vermeyi engellemektedir. Anne meme ucuna koyarak bu akıntının kıyafetinize çıkmasını engelleyecektir. Emin olun olmadık zamanda gelen sütün direkt göğsünüzde ıslaklık olarak belirmesi hoş durum olmayacaktır. Yanınızda yedeğini de bulundurarak bu ürüne sahip olmanız gerek

Emzirme sütyeni de size kolaylık sağlayan ürünler arasında yer alıyor. Çıt çıt olan sistemiyle ihtiyaç halinde normal sütyenlerin verdiği eziyeti yaratmadan emzirme konusunda size yardımcı olmakta.

Emziren ve aynı zamanda çalışmak zorunda olan anneler içinde poplar kurtarıcı oluyor. Doğum izni sonrasında işe gitmek zorunda kalıyor ve bebeğinizi evinizde birine emanet ederek hayata devam etmek zorundaysanız pompa aracılığıyla süt ihtiyacını stok yapabilirsiniz. Uygun saklama koşullarıyla bebeğiniz anne sütüne ara vermeden doğal beslenmeye devam edecektir. Tabi ki normal şekilde emzirme şansınız varsa buna devam etmeniz daha öncelikli fakat mecburi durumlarda oldukça iyi bir çözüm olmakta.

Meme ucu çatlamalarına karşıda farklı kalitede ürünler bulunmakta. Bunu bir eczaneye danışıp soru cevap şeklinde bilgi alarak kullanmanız gerek. Bazı ürünlerin fiyatı yüksek ama bebeğinizi emzireceğiniz zaman temizlemeye gerek kalmadan kullanacağınız bir ürün olmakta. Bu da yani zararsız kremler.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst