Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

En İyi Bebek Arabası Modeli Hangisi

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Bebek sahibi olmak kadar mükemmel bir duygunun tarifi olamaz. Evlat sevgisi gerçekten sonsuz bir mutluluktur. Rabbim her aileye çocuk nasip eylesin. Ancak bu mükemmellik için yapmanız gereken sıkı bir ön hazırlık bulunmakta. Eğer ilk çocuk değilse bu konuda tecrübeniz vardır. Fakat ilk çocuksa sakin olun. Her şey yolunda. Öncelikle hiç bir şey yetişmeyecek diye düşünmeyin. Doğuma son 1 ay kala hiç bir hazırlığınız olmasa bile tüm her şeyi o kısa sürede halletmeniz mümkün.
Ben kendi tecrübem ile bebek arabası hakkında bildiklerini paylaşayım. Öncelikle kesinlikle travel sistem almanız gerekli. Ana kucağı ve onun haricinde kilo artınca yani bebek biraz büyüyünce kullanmak için ayrı bir aparat sayesinde uzun süre kullanmanıza uygun. Ayrıca çok kolay kullanımı ve katlanabilir olmasıyla aracınız da yer kaplamayacaktır. Bebeğiniz ilk doğduğunda ana kucağı aparatı ile taşınmaktadır. Bu aparat ayrı olarak arabaya montaj olmayacak şekilde de satılmakta ancak kesinlikle tavsiye etmiyorum. O aparatı elinizde taşımanız çok zor ve bebeğiniz hızlı kilo aldığı süreçte sizi çok zorlayacaktır. İlk zamanlar sağlık ocağına ve hastaneye aşı ile kontroller için çok şık gideceksiniz. Ve travel sistem bebek arabası ile bu durumu çok kolay hale getireceksiniz. Doğum dan sonra ilk iki ay hem sizin yorgunluk olarak çok zor zaman olacak hem bebeğinizin kendine gelmesi için iyi takip ettiren durumlar yaşayacaksınız. Bu yoğunlukta size en kolay olanını tercih etmelisiniz.
6 aylıkken artık bebeğiniz boy olarak ana kucağına sığmaz hale gelecektir. Kendimi dışarı atmak ister. İşte bu zaman da diğer aparata geçiş yapabilirsiniz. Ürünü incelediğinizde göreceksiniz ki diğer aparatın farklı kullanım şekilleri de mevcut. Yatak gibi, dik pozisyonda oturur gibi kullanım olarak sağlayan farklı kullanım pozisyonları mevcut. Ve bunu çocuğunuz iki üç yaşına kadar kullanmanız mümkün.
Gelelim en önemli kısım fiyat bölümüne. Araştırdığınızda göreceksiniz ki 7 bin liraya kadar modeller var. Ama sakin olun. 600 liraya satılan modellerde gayet kaliteli ve fazlasıyla iş görüyor. Ben en uygun fiyat olarak 600 liraya bulmuştum ve aldım. Gerek sağlamlık gerek kullanım kolaylığı olarak hiç bir sorun yaşamadım. Eğer bütçe mevcutsa 1000 lira civarında satılanlar arasından seçim de yapabilirsiniz. Ancak ilk çocuk heyecanıyla en iyisi alalım kafasından çıkarak asıl ona en iyilerini yapabilmek için maddi olarak bu tür alımlarda en uygun fiyatı tercih edin. Tabi ki kalitede önemli ancak ben 600 liraya aldığım markası belli olmayan bebek arabasında çok memnun kaldım. Karar verdikten sonra videolarını izleyerek emin olup sonra sepete ekle siparişle olayı bitirebilirsiniz. Bu arada kesinlikle internet araştırması sonrasında ürün alımı yapın ve internet fiyatını bulunduğunuz bölgede bulamazsanız güvenilir bir firmadan internet siparişi vermek daha doğru olacaktır.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst