Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

En İyi Sonuçlara Ulaşmak İçin Bencil Olmamak Gerekir

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Kasabanın birinde her sene en iyi buğday yarışması düzenlenirmiş. Çiftçilerden biri senelerden bir en iyi olarak kazanır ve herkes onun bu sırrı konusunda kıskançlık duyarak formülünü bilmek ister. Oysaki çiftçi bu konuda bencil davranmayarak kullandığı tohumdan tutunda diğer tüm her şeyi kasabayla paylaşırmış. Ama diğer çiftçiler bencillik yaparak yetiştirme konusunda farklı metotlar uygulamaya çalışır.

Yine yapılan yarışma sonucunda birinci olan çiftçiye gazeteciler açık bir şekilde sırrının ne olduğu paylaşmasını isterler. Çiftçi sırrının tohumlarını diğer yarışmaya katılanlarla paylaşması olduğunu söyler. Gazeteci bu cevap karşısında şaşırarak neden rakiplerine yardım ettiğin sorar.

Çiftçi kullandığı tohumlarının iyi olduğunu ama onları en iyi buğday yapmanın sırrının daha farklı olduğunu açıklar.

“Rüzgar sayesinde buğday üzerinde yer alan polenler diğer tarlalara taşınır. Yani bu taşınan polenlerin kötü olması benim ürünlerimin de kötü olmasına neden olur. Ben diğer arkadaşlarımın da daha iyi buğday yetiştirmesine yardımcı oluyorum. Komşu tarlalarım ne kadar iyi buğday yetiştirirse benim de tarlamdaki buğday bir o kadar fazla daha iyi yetişiyor. Ben arkadaşlarıma yardım ettikçe benimde ürünlerimde ki kalite düşmeyecek ve artacaktır.”

Yani bencil olarak kendi sırlarımızla yaşarsak ilerlememiz ve büyümemiz mümkün değiştir. Bilgi dahi paylaştıkça değerlenir ve var olan bilginize daha da yenilikler katarak sizi gelişmenize yardımcı olur.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst