Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

En İyi Yerli Animasyon Filmi Rafadan Tayfa 2: Göbeklitepe

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
TRT Çocuk ekranlarında Rafadan Tayfa olarak ekrana gelen çizgi dizi 27 Aralık 2019 günü vizyona girdi ve bir animasyon filmi olarak gişede oldukça iyi denecek rakamlara ulaşmayı başardı. Film ilk olarak 2018 yılındaki Dehliz Macerası ile yayına başlamıştı. Devamı olarak ekrana gelen bu seferki macerada da İstanbul’dan Şanlırufa’ya varan olaylar gerçekleşmekte. Tarihinde yer aldığı yapım aileler tarafından çocukları için uygun olduğunu düşünmesiyle tam not alırken bunun yanı sıra farklı yaştan kişilerde filmi izlemekten keyif almış görülmekte.

Bir aydan fazla olmasına rağmen film hala vizyonda yayına devam etmektedir. Son verilere göre 3 milyona yakın olan izleyici rakamı artık geçmiş olması gerek. Resmi olarak açıklanan rakam ancak 3 milyona yakındı. Buda yerli bir animasyon filmi için rekor olurken aynı zamanda yabancı animasyon filmleriyle kıyaslama da en çok izlenen olmayı başarmış bulunmakta. Filmin ilk versiyonu vizyon boyunca toplam da 1 milyon 800 bin izleme almıştı. Bu rakam devam filminde ikiye katlanmayı başarmış gibi görülmekte.

 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst