Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

En Kolay Eğitilen Evcil Hayvan Hangisi?

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
208
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Asıl soru siz hangi hayvana kendinizi yakın hissetmektesiniz? Sonrasında her şey sabırla gelmektedir. Köpek bu konu da zorlu sürece sahip olan hayvanlardan biri ancak başarırsanız da artık evinizde bir dostunuz olacaktır.

Temiz olması ve tuvalet eğitimini kendisinden bilmesi nedeniyle birçok kişi evcil hayvan olarak kedi seçmekte. Kediler kuma pisleme konusunda bir nevi doğuştan eğitimliler diyebiliriz. İsterseniz banyonuza bir kutu yaparak onu oraya alıştırabilir ve tuvaletini devamlı olarak yapacak şekilde alıştırabilirsiniz. Ve bu süreç köpeklere göre çok kolay olmaktadır.

Bunun yanı sıra kedilerin kendi kendilerini temizlediği bilinmektedir. İslamiyet dinine göre de evde beslenmesi caiz olan tek hayvan kedi olarak bilindiği için daha çok tercih edilmekte. İşin din boyutuna girecek olursak işler biraz karışıyor bu konuda çok detaya girmek istemiyorum ama aileniz evde hayvan beslemenize izin vermiyorsa kedi konusunda detay bilgilerle onları ikna edebilirsiniz.

Kedi çok fazla tüy döktüğü için bir süre sonra evinizin her yerinden kedi kılı topluyor olmanız yüksek ihtimal. Bu yönden de değerlendirme sırasında tehlikeli olmakta. Birde ev bireylerinden birinin bilmediğiniz bir alerjisi varsa bu güzel dostluk daha başlamadan bitecektir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst