Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

En popüler webmaster programları (Güncel 2020)

Ene

Üye
Katılım
23 Ocak 2020
Mesajlar
22
Tepki puanı
1
Golden Thread
0
Puanları
3
Merhaba herkese. Bu içeriğimde webmasterların son derece aktif olarak kullandığı ve son derece popüler olan birkaç webmaster programından ve özelliklerinden bahsedeceğim.

Bu programlardan ilk sırada sanıyorum Notepad++ gelir. Notepad++ hem sütun olarak her şeyi göstermesi hem de kodlama amacıyla birçok uzantıyı açabilmesi açısından webmasterlara büyük avantajlar sağlıyor. Hatta bazı programlamalar da sadece Notepad++ kullanılarak yapılabilir. Bu program vasıtasıyla PHP, ASP, HTML veya HTM gibi uzantıları kolaylıkla açabilir ve kodlar ekleyebilir veya mevcut kodlarda değişiklik yapabilirsiniz. Tabi ki bu program sadece saymış olduğum uzantılar değil birçok programlama dilini de desteklemektedir. Örneğin Java ve Python gibi programlama dillerini de Notepad++ kullanarak rahatlıkla düzenleyebilirsiniz.Bir diğer popüler webmaster programı ise FileZilla'dır. Daha önceki zamanlarda Cute FTP daha yoğun olarak kullanılıyordu ancak Cute FTP programının belirli bir lisans ücreti olması sebebiyle daha sonraki zamanlarda ücretsiz olarak sunulan FileZilla kolay bir şekilde Cute FTP programını geçmiştir. Bu program ile bilgisayarınızda bulunan dosyaları sunucuya göndererek sitelerde güncelleme yapılabilir. Bunun için hosting şirketinden alınan FTP bilgileri ve şifresi gerekir. En basit bir hosting firmasından bir host alsanız da bir index yükleyecek olmanız durumunda FileZilla programına ihtiyaç duyulur. Gerçi cPanel üzerinden de artık kolaylıkla upload yapılabilir ama çoklu dosya gönderimi açısından FileZilla daha uygun bir programdır. FileZilla dışında popüler olan BlazeFTP, FTPVoyager gibi FTP programları da bulunur.Bir diğer popüler webmaster programı da Adobe Dreamweaver CC'dir. Bu program genellikle tasarım işlerinde kullanılmaktadır. Ayrıca Türkçe arayüzü sebebiyle günümüzde webmasterlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Çok eskilerden bu program yerine Microsoft Frontpage tercih ediliyordu ancak Microsoft şirketi Frontpage'ye vermiş olduğu desteği kaldırınca Adobe Dreamweaver programı daha çok ön plana çıkmayı başarmıştır.Tabi ki tasarım açısından düşündüğümüz zaman Adobe şirketinin üretmiş olduğu Photoshop programını listeye yazmazsak ayıp etmiş oluruz. Photoshop çok derin bilgiler içeren bir program olsa da basit tasarım işlerinizi ve banner, logo vb. çalışmalarınızı kolaylıkla bu programla yapabilirsiniz. İleri düzey webmasterlar aynı zamanda programı tamamen tasarım için de kullanabilirler.Popüler bir diğer program da Rapid SEO Tool programıdır. Bu programın alternatifi birçok programlar da bulunmaktadır ve genellikle SEO açısından tercih edilen bir programdır.

 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst