Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Ergenlikte İletişim Sorunu ve Öneriler

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
395
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Ergenlikte İletişim Sorunu ve Öneriler

Ergenlik dönemi diğer adı ile blue çağı denilen bu süreç 12 ve yaş üstü aralığında devam eden bir zaman dilimidir. Ergenlik dönemi her insanın başından geçen bir dönemdir. Bu dönemdeki gençler asi olurlar. Asi oldukları gibi başlarına buyruk ve ayrıca büyümüş gibi bir tavır takınırlar.
Ergenlik dönemi hepimizin hayatında bir değişim süreci olmuştur. Bu değişim süreci tek yönlü değil de çok yönlü bir yönde oluşan bir değişimdir. Ergenlik dönemindeki genç kendisine çocuk muamelesi yapılmasından hoşlanmazlar. Bu durumun etkisi ise ergenliğin getirdiği büyümüşlük duygusudur.
Ergen bir çocuğa ergenlik döneminde onunla iletişim kurmak çok zordur. Çünkü o çocuklar kendi içlerinde oluşturdukları bir hayatla dünyası vardır ve o hayal dünyasının da bir kapısı vardır. Bu kapı ergen çocuk ile ailesi arasındaki bir aşılmaz duvar olarak görülür. Bu yüzden aile ve ergenlikteki çocuk arasında hep iletişim adına sorunlar yaşanmaktadır. Fakat bizim sizler e sunacağımız bazı değerli bilgiler sayesinde o aşılması zor görünen duvarı siz aşacaksınız.
İlk önce sizin kendi döneminizi hatırlamanız gerekmektedir. Sizin nelerin söylenmesinden nefret ettiğiniz o denemi, nelerin yapılmasından, nelerin yaşanmasından, neleri sevip sevmediğinizi hatırlamanız gerekir ki bu süreçte çocuğunuza yardım edebilesiniz.
Çocuğa çocuk muamelesi yapılmaz. Zamanı geldiğinde onunda sözü dinlenir. Her istediği olmasa bazı istedikleri yeri getirilmelidir. Kendisine ait bir oda olmalıdır.
Ergenlik dönemindeki çocuğun ipini çok sıkarsanız elinizden kaçacağını unutmayınız. Bu yüzden ergenlikle birlikte çocuğunuzda yaşanacak olan değişimlere hazır olmalısınız.

Eğer siz evladınıza sevgi ve saygı çerçevesinde onunla iletişimde bulunursanız emin ol sizin onunla hiçbir sorununuz oluşmaz.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst