Neler Yeni

Hoş geldiniz Rüzgar

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Eski Eşyalar Neden Toplanır?, Eski Eşyaları Yenileme

ruzgar 

Yönetim
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
13 Ocak 2020
Mesajlar
168
Tepki puanı
5
Golden Thread
4
Puanları
18
Eski Eşyaları Yenileme

Her geçen gün yeni bir teknolojik aletin çıkması biranda gözümüzü bu teknolojik aletlere çevirmemize nedne oluyor. Evde ya da işyerinde kullandığımız eski eşyaları hemen bir köşeye atıyor ve kendimize yeni eşyalar alıyoruz. Peki, bu durum ne kadar faydalı?

Yeni teknolojileri takip etmek her zaman avantajlıdır ve size birçok fayda sağlar. Ancak yeni eşyalar alırken eski eşyalarınızı bir köşeye atıyor ve yüzüne dahi bir daha bakmıyorsanız o zaman ortada ciddi bir sorun var demektir. Çünkü üretilen her yeni ürün hammadde kaynaklarının biraz daha azaldığına işaret eder. Eğer ki siz eski ürünlerinizi kullanmıyor ya da başkalarının kullanmasına izin vermiyorsanız o zaman geri dönüşüm ile hammadde kazanma işlemi azalacak ve doğal kaynaklara tüketilmeye başlanacaktır. Bu nedenle artık birçok firma Eski eşyaları yenileme kampanyası düzenliyor. Bu kampanya ile eski eşyalarınızı götürerek üzerine ücret ödeyebilir ve sahip olduğunuz eşyanın çok daha yenisini alabilirsiniz.

Eski Eşyaları Yenilemek Avantajlı mıdır?

Eski eşyaları yenileme
son yıllarda çok sık karşılaştığımız bir kampanyadır. Bu kampanya sayesinde eski eşyalarınızı götürerek üzerine belirli bir ücret ödeyip sahip olduğunuz eşyaların daha yenisini ve kullanışlısını alabiliyorsunuz. Ancak birçok kişinin bunun ne gibi bir avantajı olacağını merak ediyor. Diyelim ki çamaşır makineniz var ve kullanıyorsunuz. Çamaşır makineniz eski ve bozuldu. Sizde yeni bir çamaşır makinesi almaya karar verdiğinizde cebinizden 1000 TL gibi bir ücret çıkartmanız gerekecek. Eski çamaşır makinenizi 300 TL’ye sattığınızda da toplamda 700 TL gibi bir ücret cebinizden çıkacaktır. Ancak Eski eşyaları yenileme kampanyası düzenleyen bir firma ile iletişime geçerseniz eski çamaşır makinenizi 500 TL’ye verebilir ve üzerine 500 TL daha verip daha önceden almak istediğiniz çamaşır makinesinin aynısını alabilirsiniz. Bu sayede cebinizden çıkan ücret ise 500 TL olacaktır. Yani toplamda karınız 200 TL olacaktır. Bu sadece bir örnek için verilmiş değerdir. Bu şekilde tüm eski eşyalarınızı yenilemek istediğinizde çok daha kârlı bir duruma geçebilirsiniz.

Eski Eşyalar Neden Toplanır?

Eski eşyaları yenileme
kampanyalarının yapılmasının asıl nedeni eskiyen eşyaların çöpe gitmesini engellemek ve tekrar değerlendirilerek kullanıma hazır hale getirmektir. Eski eşyalarınız alındığı zaman ya bu eşyaların çalışan parçaları alınarak onarılır ve farklı makinelerde kullanılır ya da eskiyen eşyalarınızın gerekli bakımları yapıldıktan sonra daha iyi bir hale getirilerek kullanıma sunulur. Eğer her iki durumda da eşyaların kullanımı mümkün değilse o zaman tüm parçalar geri dönüşüm için geri dönüşüm fabrikalarına gönderilecektir.

Kısacası Eski eşyaları yenileme artık birçok firma tarafından uygulanan kampanyalardan bir tanesidir. Eğer eskiyen eşyalarınız varsa ve bu eşyalarınızı yenilemek istiyorsanız o zaman sizde eskiyen eşyalarınızı götürebilir ve yenileri ile değiştirebilirsiniz. Bu kampanyayı sunan firmaları bulmanız yeterlidir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst